PRO ARNYHO TOKYO

PRO ARNYHO TOKYO

Arnošt Petráček je paralympijský plavec, který se narodil s luxací kolenních kloubů a bez pažních kostí. I přesto patří ve své disciplíně ke světové špičce, což nám pravidelně dokazuje na řadě světových soutěží. Kromě toho, že je Arnošt plavec, je taky Emilův velký kamarád a parťák. Proto jsme měli nesmírnou radost, když se Arnymu podařilo nominovat na paralympiádu v Tokyu v roce 2020 (vzhledem k pandemii přeložené na rok 2021). Příprava na paralympiádu je finančně náročná už z podstaty věci, její odložení o rok s sebou ale přináší další výdaje, se kterými nikdo nepočítal. A Arnošt je náš velký kamarád, pravidelně se účastní našich akcí, je ambasadorem plavání na Evropských hrách hendikepované mládeže Emil Open a proto uděláme vše proto, abychom mu pomohli a finančně ho na cestě za dalším zlatem podpořili.

Budeme moc rádi, když se na tuto cestu vydáte s námi a společně uděláme maximum PRO ARNYHO TOKYO! Co n[ominaci předcházelo ]a jak vnímá Arny konkurenci můžete vidět v krátkých videích MINUTY PRO ARNYHO TOKYO, na našem Instagramu nebo Facebooku.

CHCETE ARNOŠTOVU CESTU ZA MEDAILÍ PODPOŘIT A UDĚLAT NĚCO PRO ARNYHO TOKYO S NÁMI? Zašlete finanční podporu na transparentní účet: Klikněte zde.

Arnošta můžete podpořit také zakoupením speciálního skleněného brčka, které jsme společně s grafičkou Romanou Hnízdilovou a Terezou Černou z brckoo.cz navrhli. Tereza na svém webu píše:

"Minulý rok se mi ozvala Natálie Bilová z Nadačního fondu Emil, který od roku 2003 pomáhá hendikepovaným dětem a mladým lidem sportovat, s návrhem spolupráce. V e-mailu stálo, že její funkce v nadaci je výkonná ředitelka a já si řekla: "Ty jo!". Bylo to zrovna ve chvíli, kdy jsem přemýšlela, proč zrovna taková malá věc jako je brčko, budí ve společnosti takový rozruch. S Natálií jsme se shodly, že brčko není to zlo. Každý se může rozhodnout, jestli brčka používat nebo ne. Problém je plast a bioplast. A hlavně přišla s důležitějším poselstvím - někteří lidé se bez brčka neobejdou a jsou na něj odkázáni. Bylo to v době, kdy se v restauracích, kavárnách a barech brčka úplně vyřazovala bez nabídky nějaké bezplastové alternativy.

Jedním ze sportovců, kterého dlouhodobě NF Emil podporuje, je Arnošt Petráček. Jsem Arnoštův fanda snad odjakživa. Tedy jsem okamžitě souhlasila s tím, že vymyslíme limitovanou edici brček na podporu jeho cesty na paraolympiádu v Tokyu.

Řekly jsme si, že brčka musí být výjimečná stejně jako on. A nakonec se to povedlo. Máme skleněná brčka s potiskem, který navrhla designérka Romana Hnízdilová. Je opět vyrobeno v české sklárně z českého skla. A mně se moc líbí. A vlastně celá tato spolupráce mne hrozně těší.

Z každého designového brčka s potiskem poputuje 20 Kč do Nadačního fondu Emil."

Brčko zakoupíte zde.

Galerie