Emil Open 2017 - Slaňování

Emil Open 2017 - Slaňování

Když se sejde skvělá parta – Martin Trčka s Filipem Švejcarem a horolezci z brněnského lezeckého centra Klajda, do toho náš partner hotel Voroněž, vznikne z toho výhled na Brno, třicetimetrová výška a spoustu adrenalinu.

O čem mluvíme? Historicky poprvé jsme uspořádali v Brně slaňování vozíčkářů. Zájemci si mohli vyzkoušet slanění na vozíčku ze střechy budovy hotelu Voroněž.

„Adrenalinovým aktivitám pro handicapované se věnujeme už skoro 20 let,“ přiznal Martin Trčka. „Spolupracujeme se sportovním klubem Jedličkova ústavu, Kociánkou i například se skupinou The Tap Tap. Začínali jsme slaňováním Vyšehradu, potom jsme zkusili Kongresové centrum a Nuselský most, z čehož se stala taková každoroční tradice. Letos jsme byli poprvé požádáni od pořadatelů Emil Open, abychom podobnou aktivitu předvedli i v rámci Evropských her handicapované mládeže,“ dodal Trčka a přiznal, že by si rádi do budoucna vyzkoušeli slanit i AZ TOWER, nejvyšší budovu České republiky. „Tak třeba příští rok v rámci Emil Open,“ nalákal adrenalinové nadšence.

Jedním z prvních zájemců, kteří se odhodlaně pustili ze střechy Voroněže, byl účastník letošních Her Ondřej Srp.

„Adrenalin mám rád. Slaňoval jsem už i Nuselský most, což bylo o trochu náročnější než dneska, je tam totiž velký převis. Nejhorší pocit mám vždycky v první chvíli, ale když se pak rozjedeme, tak je to v pohodě, protože se s tím už zkrátka nedá nic dělat,“ řekl Srp s úsměvem.

Odpolední slaňování si vyzkoušeli nejen handicapovaní odvážlivci. Překonat obavy z výšek se rozhodl také radní Statutárního města Brno Jaroslav Suchý.

„Jsem rád, že jsem si na slaňování troufnul,“ přiznal Suchý. „Své studenty učím posouvat komfortní zónu. Proto mě těší, že se to dnes podařilo i mně,“ dodal.

Videa: https://emilopen.cz/galerie/video?show=27

Fotografie: https://emilopen.cz/galerie/photo?gallery=23