Česká asociace basketbalu na vozíku vznikla v roce 2014 jako zapsaný spolek a zaštiťuje veškeré klubové i reprezentační aktivity basketbalistů na vozíku v České republice. Zastupuje ČR v Evropské federaci v basketbalu na vozíku (IWBF Europe). Podporuje aktivity pro zapojení nových hráčů.
Během posledních 2 let jsme podpořili vznik nových 2 klubů, takže nyní je možné trénovat na pěti místech ČR - SK HOBIT Brno, WBS Pardubice, BKV Frýdek-Místek, Pražští jezdci a Tigers České Budějovice. Basketbal na vozíku je celosvětově nejrozšířenější kolektivní sport a mohou ho hrát muži i ženy, s handicapem i bez. V posledních letech se naše Asociace zaměřuje na rozvoj basketbalu v ČR a omlazení členské základny. Navštěvujeme rehabilitační centra, sportovní kurzy, pořádáme sportovní kempy pro nováčky. Tato metoda nám přináší úspěchy, proto v ní chceme pokračovat i nadále.
Tereza je šestnáctiletá slečna, která je od narození jsem postižená dětskou mozkovou obrnou. Pohybuje se na invalidním vozíku. Do roku 2009 žila v ústavu. Pak přišla změna, stěhování do Brna do nové pěstounské rodiny. Navštěvuje atletický kroužek a má již několik medailí i vítězství. V současné době jezdí sprint 100 m na vozíčku a hází kuželkou. Sport, cvičení a rehabilitace…
Gunners rugby Brno chtěli v sezóně 2015 získat podporu pro znovuobnovení zašlého brněnského týmu a vyjet tím správným směrem. Finanční podporu chtěli použít na vybavení sportovními vozíky, které jsou nejdůležitější součástí k posunutí se v tomto oboru. Chtěli tak dokázat, že i v Jihomoravském kraji máme šikovné handicapované sportoce, a podpořit tak start nového týmu.
Dlouhodobě podporujeme brněnskou mateřskou a základní školu Kociánka, která nabízí péči a vzdělávání dětem zpravidla od 3 let až do ukončení povinné školní docházky. Dle zřizovací listiny školy poskytuje předškolní a základní vzdělávání dětem a žákům s tělesným postižením, souběžným postižením více vadami a autismem.