Olympijský festival v Brně

Olympijský festival v Brně

Olympijský festival v Brně dosud navštívilo přes 100 000 lidí. Ve středu 21. února pro ně organizátoři připravili tzv. paralympijský den, v rámci, kterého se představil i Nadační fond Emil.

V areálu brněnského výstaviště viděli návštěvníci Olympijského festivalu 2018 několik zápasů sledge hokejistů či exhibici krasobruslařů, mezi nimiž se představili i zdravotně postižení sportovci. Nadační fond Emil už druhou sezónu pořádá kurzy bruslení pro handicapované a představil speciální krasobruslařskou show, kterou připravili se studenty Střední školy F. D. Roosevelta speciálně pro Olympijský festival Brno.

"Pro širokou veřejnost jsme připravili program krasobruslení a k dispozici bylo několik trenérů z klubů Jihomoravského kraje. Žáci základních, či středních škol se mohli zapojit k lekcím krasobruslení pod dohledem zkušených trenérů," říká Kateřina Beránková, předsedkyně krasobruslařského klubu TJ Stadion Brno. "Připravili jsme společné exhibiční vystoupení mladých talentů z Brna, ale i jiných míst. Na ledě se představili i osobnosti českého krasobruslení jako například Eliška Březinová – pětinásobná česká šampionka, Jaroslav Suchý – mistr republiky z roku 1995, či René Novotný – bývalý mistr světa ve sportovních dvojicích a mnoho dalších úspěšných bývalých reprezentantů," doplňuje Beránková z brněnské TJ Stadion Brno, která ve spolupráci s Nadačním fondem Emil pořádá pravidelné kurzy bruslení a krasobruslení pro handicapované.

Poprvé zimní edice her

Nadační fond Emil připravuje novinku. Kromě letní edice, která bude od 6. do 10. června 2018, uspořádá i zimní hry. O přesném místě a datu v těchto dnech rozhoduje organizační výbor. "Nyní jsme ve fázi, kdy probíhá řada jednání a vybíráme kraj, ve kterém jejich první ročník uspořádáme. Vážným adeptem je Jihočeský kraj. Zázemí Českých Budějovic a skvělé podmínky Lipna nad Vltavou by asi byly zárukou povedené akce. Velkou oporu cítíme v Jihočeské univerzitě, což je pro nás velmi důležitý partner. Další jednání nás teprve čekají a věříme, že do konce března rozhodneme," říká prezident organizačního výboru Pavel Zbožínek. Otevřený je i sportovní program – jistotu mají zatím sjezdové a běžecké lyžování. Organizátoři věří, že bude zájem i o sledge hokej, curling a krasobruslení.

Pro zimní edici mezinárodních her handicapovaných vytvořili organizátoři speciální logo, které při této příležitosti představili a jehož dominantou je sněhová vločka.

zdroj: https://emilopen.cz/novinky/65e27d63b52f209e2f0ab8d38607610d

reportáž Magazín B1: https://www.youtube.com/watch?v=gpECKX6GR7w&feature=youtu.be

Galerie