" /> Míša Tereska | Nadační fond Emil

Míša Tereska

Jsme rodiče syna Míši, který se přes bezproblémové těhotenství narodil dva měsíce před termínem a na svět si přinesl dětskou mozkovou obrnu (spastickou kvadruparézu), což je onemocnění, které napadá mozkové spoje.

EMIL NÁM SPOLU S NADACÍ ČEZ NEUVĚŘITELNĚ POMOHL. DÍKY PROJEKTU "MÍŠA SPORTUJE CELÝM SRDCEM" JSME MOHLI MÍŠOVI POŘÍDIT SPECIÁLNÍ SPORTOVNÍ VOZÍK V HODNOTĚ 55 911,- Kč.

VIDEO
VIDEO

55 911 Kč

55911 Kč

vybráno
100%

V Míšově případě spastické kvadruparézy je postižena pohybová část, proto tak od narození bojuje s postižením pohybového ústrojí, kde jsou nejvíce ovlivněny jeho dolní končetiny. Míša nechodí, ale díky pravidelným rehabilitacím a každodennímu cvičení se umí dostat do vzpřímeného kleku a plazení po čtyřech.
Po mentální stránce je skoro bez komplikací, proto dokáže maximálně spolupracovat a díky jeho obrovské lásce ke sportu je jeho snaha umocněna i při sportovních výsledcích.

Je aktivním sportovcem, který dělá pro zlepšení svého zdravotního stavu sledge hokej, atletiku, jízdu na handbiku a zkouší i basketbal. V tomto případě je však odkázán buďto na svůj standardní invalidní vozík nebo zapůjčený Pardubickým klubem, tento je však řešen pro dospělé, a tak nevyhovující jeho ergonomii. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli mu umožnit tento sport pořízením invalidního sportovního vozíku.

Na tento však nejsme schopni sami sehnat dostatek prostředků. Kromě něj totiž musíme řešit pravidelné rehabilitace, které Míša absolvuje aspoň třikrát do roka a které jsou nezbytnou součástí udržení pozitivního zdravotního stavu.

Tyto pobyty se dají rozdělit do dvou kategorií. První, na které přispívá částečně pojišťovna, a tak čtyřtýdenní pobyt vyjde na 50tis (např. Ostravské Klimkovice) nebo bez příspěvku (ale s většími dlouholetými úspěchy), které se konají např. ve Slovenských Piešťanech v centru Adeli s cenou necelých 100tis za 14dní.

Z výše uvedeného je patrno, že boj s obrnou je velmi finančně náročný a pro běžného občana je možno vše pokrýt jen za velkého přispění sponzorů nebo nadací.

Jsme proto nesmírně vděční, že se nám podařilo najít dárce a můžeme Míšovi udělat radost.

S pozdravem rodiče Iva a Michal Tereskovi

55911
55911