SSK Vítkovice

futsal

SSK Vítkovice je futsalový tým neslyšících v České republice. Klub vznikl v roce 2010, ale futsal tu fungoval již od roku 1946. Když do našeho týmu přestoupil hráč ze Slovenska, povzbudil nás, abychom cestovali na turnaje do zahraničí. Jako tým chodíme trénovat jen jednou týdně do malé tělocvičny. Chtěli bychom trénovat alespoň dvakrát, ale bohužel nemáme dost finančních prostředků.

VIDEO
VIDEO

25 000 Kč

25000 Kč

vybráno
100%

Rádi bychom trénovali v hale, abychom se mohli připravovat na sto procent.

Turnaje máme vždy v sezoně od září až do konce jara. Necestujeme jen v rámci ČR, ale také do zahraničí, např. na Slovensko, do Rakouska, do Chorvatska. Různé mezinárodní soutěže se konají také v dalších státech. Tam si ale bohužel nemůžeme dovolit cestovat, kvůli vysokým nákladům na cestovné a startovné. Vždy se dohodneme, jestli pojedeme nebo ne. Pokud se ale turnaj koná na našem území, zúčastníme se vždy. Také se snažíme sbírat poháry, putovní poháry nebo nějaká ocenění pro nejlepšího hráče, brankáře a střelce.

V roce 2014 se konal první ročník DCL FUTSAL (DEAF CHAMPION LEAGUE – NESLYŠÍCÍ LIGA MISTRŮ). Tohoto turnaje se musí zúčastnit každý klub, který vyhrál ligu. My jsme se poprvé zúčastnili v Turíně, díky financím od klubu, který uhradil náklady na cestovné, ubytování a startovné. Až teď klub je ochoten podpořit náš tým. První a druhé ročníků Ligy Mistrů jsme měli málo hráčů a neměli jsme možnost přibrat nové hráče. Letos na Ayamonte jsme ale vybrali pět kvalitních hráčů a povedlo se nám obsadit sedmé místo, ale ostatní klubů byli kvalitní než předloni a vloni.

Úspěchy SSK Vítkovice pro Ligu Mistrů:
2014 – Turín (Itálie), 7. místo z 16 týmů
2015 – Graz (Rakousko), 8. místo z 23 týmů
2016 – Ayamonte (Španělsko), 7. místo z 24 týmů

V březnu 2016 se v Praze konalo Mistrovství České republiky ve futsale. Celkem se účastnilo 6 družstev. Tým SSK Vítkovice obsadil 1. místo. Rádi bychom se účastnili i 4. ročníku Ligy Mistrů v Španělsku v Seville v únoru 2017.

Proto bychom potřebovali pro náš tým finanční podporu na úhradu nákladů na futsalové vybavení – dresy, soupravy, míče a trénink v celkové ceně 25.000 Kč. Věříme, že díky podpoře na nákup nového vybavení máme šanci uspět a chceme dokázat, že to s míčem umíme. Budeme vděčni za každou finanční podporu, které nám pomůže překonat finanční tíseň.

Děkuji za každou pomoc.


Za tým SSK Vítkovice
Petr Lach (předseda klubu neslyšících), Dalibor Jedlička (brankář)


25000
25000