Tomášek

Tomáš je devítiletý chlapec, který trpí Duchennovou svalovou dystrofií. Jedná se o progresivní svalové onemocnění výrazně zkracující život, při kterém dochází k úbytku svalové hmoty. V poslední fázi se projevuje i ve svalech dýchacích a svalu srdečním. Onemocnění je zatím neléčitelné, i když výzkum léku probíhá již několik let velmi nadějně.

VIDEO
VIDEO

15 000 Kč

6710 Kč

Tomáškovi tuto nemoc zjistili ve dvou letech. Občas si ve školce stěžoval, že ho bolí nožičky, zakopával a často padal na kolínka. Do té doby ale jezdil na kole, na koních a běhal.
Rodiče s Tomáškem absolvovali řadu vyšetření, lékaři mu postupně nasazovali léky a nyní je na invalidním vozíku.
I přes to se Tomášek nevzdává a nemoc zvládá. Jezdí pravidelně na rehabilitace, která mu dělá dobře. Velkou oporou jsou mu i děti ve škole ve Velkých Karlovicích, kde chodí do 3. třídy, děti ho berou mezi sebe a úsměv na jeho tváři je nakažlivý, je to opravdu veselý chlapec.
Jeho vášní jsou auta a rallye, to ho moc baví. A kdyby byl zdravé dítě, tak by chtěl být závodníkem.

Za vybranou částku by Tomášek mohl vyrazit do rehabilitačního ústavu, kde mají bazény, rehabilitace a masáže.

Tomáškovy chceme pomoci prostřednictvím seriálu závodů SkiTour, konkrétně http://www.ski-tour.cz/karlovska-50/r1

Přispět mu můžete na místě nebo registrací na jednotlivé závody přes www.sportid.cz. Přispět mohou i závodníci, kteří už na svůj závod přihlášeni jsou - stačí se přihlásit do SportID a v přihlášce na daný závod vybrat v doplňkových službách charitu. Přispět lze částkami od 50 do 500 Kč.

Děkujeme!

15000
6710