Vojta

Sportovní a rehabilitační pomůcky

Vojta je třináctiletý modrooký blonďák s kombinovaným postižením. To znamená, že se u něj projevila jak mentální porucha, tak porucha autistického spekttra. Od roku 2008 navštěvuje stacionář Narnie pro děti s mentálním a kombinovaným postižením.
Nedokáže chvíli posedět a během dne neustále něco vymýšlí.
Vojta je nesmírně aktivní chlapec, který miluje veškerý sport v létě i v zimě, zbožňuje výlety a jídlo.

VIDEO
VIDEO

40 000 Kč

33650 Kč

Kdo je Vojta? Přeci nedílný člen Narnijské party. Narnii navštěvuje od roku 2008, kdy k nám začal docházel do denního stacionáře. Dnes už je členem toho týdenního.
Víkendy tráví v Morkůvkách se svou rodinou – maminkou a dvěma mladšími sourozenci. Vojtova povaha je pestrá jako paleta!
Je to opravdu nesmírně aktivní chlapec, o kterém pečovatelky se smíchem říkají, že je jako natažený klíčkem.
Občas jsou to aktivity zcela neškodné, Vojta třeba rád běhá a skáče.Taky rád válí sudy po postelích nebo na zemi, protože žíněnky v Narnii nemáme.
Jednou za čas ovšem dostane i praštěnější nápady, třeba když se osprchoval i v oblečení a vyplavil u toho celou koupelnu.
Nebo když se jednoho dne rozhodl vylít čaj ze všech konviček. Vojta není pro ostatní nebezpečný, jen je to prostě živel.
Nebýt jeho postižení, pravděpodobně by z něj byl sportovec nebo přinejmenším učitel tělocviku.

Miluje totiž jízdu na koloběžce, na tříkolce nebo na tobogánech v aquaparku. V zimě sjíždí kopce na sáňkách nebo na bobech, které by se nám v Narnii tuze hodily.
Vojta zbožňuje výlety, na kterých se vždycky těší, až si dá za odměnu (za vzorné chování) hranolky. Krom hranolek je velký fanda sladkých jídel a dobrot, hlavně buchet a sušenek.
 
Úplně největší ránou je pro Vojtu špatné počasí, během kterého nemůže ven a musí zůstat uvnitř, kde nemá dostatečný prostor a vybavení pro blbnutí.

I proto hodláme veškerý výtěžek věnovat na nákup sportovních a rehabilitačních pomůcek jako jsou kola, tříkolky, boby, helmy, žíněnky na cvičení, houpačky, lavičky a další vybavení pro naši tělocvičnu.

Vojtovi chceme pomoci prostřednictvím závodu Běhej lesy Lednice- více info:
https://behejlesy.cz/cms.front.page/page/298

40000
33650