Logo
Agáta Koupilová

Agáta Koupilová

Plavecká příprava

Cílová částka:

200 000 Kč

Vybráno: 142 750 Kč
Zbývá 57 250 Kč

Jmenuji se Agáta Koupilová a je mi 24 let. Od roku 2008 se věnuji závodnímu plavání a v současné době také studuji na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. 

Kvůli předčasnému porodu mi byla diagnostikována dětská mozková obrna. V roce 2015 se u mě bohužel projevilo další závažné neurologické onemocnění – polyneuropatie. Jde o nemoc, která mi způsobuje velké bolesti nohou. V roce 2016 se moje pohybové omezení zhoršilo natolik, že jsem musela začít používat mechanický vozík.

Právě v roce 2016 jsem se začala plavání věnovat intenzivněji. Dvakrát jsem se zúčastnila Mistrovství Evropy. Mým dosud největším úspěchem je zisk bronzové medaile na Mistrovství světa v paraplavání 2023 a splnění třech limitů pro účast na Letních paralympijských hrách 2024. V současné době jsem ve světovém žebříčku na třetím místě a pokud tuto výkonnost udržím, je pravděpodobné, že budu na paralympiádu v Paříži nominovaná.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Ráda bych trénovala intenzivněji, peníze ze sbírky bych využila především na úhradu pronájmů dráhy v bazénu, případně na úhradu fyzioterapie.


zdroj fotek - Český PARA sport: Jon Super / SportsNewsAgency

Hejbni křídlem pro tento příběh!

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.