Logo
Arnošt Petráček

Arnošt Petráček

Plavání

Cílová částka:

32 000 Kč

Vybráno: 32 000 Kč
Zbývá

Arnošt Petráček má od narození vrozenou vadu horních i dolních končetin. U horních končetin mu chybí pažní kosti, u dolních končetin se jedná o luxaci kolenních kloubů. Tomuto zlatému paralympionikovi z Ria jsme se rozhodli zaplatit soustředění v Brně jako přípravu na MS v Mexiku City.


obrázek

Text žádosti:Narodil jsem se 25.7.1991 v Písku. Od narození mám vrozenou vadu horních i dolních končetin. U horních končetin mi chybí pažní kosti, u dolních končetin se jedná o luxaci kolenních kloubů. Moji rodiče podnikali v Lipně nad Vltavou, kde měli penzion s krytým bazénem. Zde mě můj otec naučil plavat. Protože mě plavání hrozně bavilo, tak po ukončení podnikání na Lipně a návratu do našeho bydliště Jankova u Českých Budějovic, vyhledali rodiče plavecký klub tělesně postižených. S tímto klubem jsem se začal zdokonalovat a postupně také závodně plavat.

Můj první velký úspěch byl v 11 letech na závodech Karlovarský pohárek, kdy jsem přivezl svou první medaili. Velký zlom přinesl výsledek v roce 2005 z mezinárodních závodů v Brně, z těchto závodů jsem přivezl bronzovou medaili. O rok později jsem z těchto samých závodů dovezl stříbrnou medaili a díky svým výsledkům jsem se v roce 2006 dostal do reprezentace České republiky a pod vedením reprezentačních trenérů Českého svazu tělesně postižených sportovců jsem v tomto roce ve svých 15 letech přivezl z mistrovství světa v jihoafrickém Durbanu stříbrnou medaili a titul vicemistr světa na 50m motýlek. Díky kvalitní přípravě jsem se nominoval v roce 2008 na paralympijské hry v Pekingu, z těchto her jsem přivezl finálové umístění v disciplíně 50m znak. Má druhá paralympiáda se konala v roce 2012 v Londýně, kde mi medaile bohužel uplavaly, štěstí si ale na mě počkalo až do roku 2016 a to v Riu de Janeiru. Právě odsud jsem si totiž dovezl zlatou paralympijskou medaili ze závodu 50m znak. V současné době se soustředím na mistrovství světa v Mexico City a pevně doufám, že zaplavu, jak nejlépe umím! ARNY MS původní termín: 30.09.2017 – 7.10.2017 MS nový termín: 27.11.2017 – 07.12.2017 MS v Mexiku City bylo odloženo termínově o cca 1,5 měsíce, z důvodů velkého zemětřesení. Od června do září jsem se připravoval hlavně v zahraniční a to v Itálii a na Kanárských Ostrovech. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce v Mexiku City, jsem se připravoval ve vysokohorském středisku Schnalstalu, kam opět je potřeba odjet na soustředění. V současné době mě čeká soustředění v Brně a v Ústí nad Labem. Závěrečné soustředění proběhne v italském Schnalstalu. Příprava je proto velmi nákladná (předchozí a nyní) a touto cestou bych rád požádal o finanční výpomoc.

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.