Avoy MU Brno

blind fotball

Jsme tým nevidomých fotbalistů a jejich trenérů, který vznikl v září r. 2008 při Masarykově univerzitě jako vůbec první v ČR. Jsme trojnásobní mistři ČR, kromě pořádání turnaje se věnujeme celkové osvětě tohoto sportu u nás i v zahraničí.
Pořádáme praktické semináře pro veřejnost, vytvořili jsme metodiku k tomuto sportu za pomoci Nadačního fondu Emil a výsledkem našeho vloženého úsilí je plná police pohárů z všemožných zahraničních turnajů, ale hlavně možnost vidět naše hráče růst nejen sportovně a fyzicky, ale ve všech směrech.

VIDEO
VIDEO

50 000 Kč

50000 Kč

vybráno
100%

Všechno to začalo před devíti lety, kdy jeden šikovný nevidomý student Masarykovy univerzity toužil od malička hrát fotbal jako všichni ostatní vrstevníci a my už jsme se pak jen snažili splnit jeho sen. Do roka a do dne byly v České republice dva týmy, v Brně a Praze, a hned následujícho roku jsme už proti sobě hráli národní českou ligu.

Nedostatek herních možností a velká motivace se stále zlepšovat hnala oba české týmy na turnaje do zahraničí.
Ročně se účastníme téměř deseti turnajů v zahraničí, od letoška se staneme součástí středoevropské ligy.

Myšlenka uspořádat první český mezinárodní turnaj se zrodila v našich hlavách s cílem poděkovat těm klubům, které nás v začátcích jakkoli ovlivnily či zvaly na jejich turnaje. Osud tomu chtěl, že z rozjetého vlaku nešlo vystoupit a letos tak mohl Emil podpořit již jeho pátý ročník. Do fotbalu pro nevidomé jsme se zamilovali a bučovický turnaj se stal naší vášní. Bučovice Blind Football Cup je ojedinělá, nejen sportovní událost, která divácky zaujme i zaryté odpůrce fotbalu.

Naším cílem krom zlepšování se fotbalově, je propagace tohoto úžasného paralympijského sportu u nás a navázání mezinárodní spolupráce mezi kluby.

Je pro nás důležité vytvořit na turnaji nezapomenutelnou atmosféru plnou fascinujících sportovních výkonů, na které všichni můžeme dlouho vzpomínat a ukázat většinové společnosti, čeho všeho jsou nevidomí a zrakově postižení schopni.

Více o týmu Avoy MU Brno na www.avoymubrno.cz, www.facebook.com/AvoyMUBrno, www.youtube.com/user/AvoyMUBrno

Video z letošního ročníku Bučovice Blind Football Cup: https://www.youtube.com/watch?v=OwJ3ukm68WU

Ještě jednou děkujeme Emilovi za podporu, které si moc vážíme!

50000
50000