Logo
AVOY MU Brno

AVOY MU Brno

Blind football

Cílová částka:

50 000 Kč

Vybráno: 50 000 Kč
Zbývá

AVOY MU BRNO je tým hráčů futsalu pro nevidomé. Pro jejich podporu jsme se spojili s Asociací malého fotbalu ČR a v rámci EMF EORO 2017 se nám podařilo vybrat neuvěřitelnou částku, kterou použijí pro zlepšování svých výkonů, propagaci tohoto úžasného paralympijského sportu u nás a pro navázání mezinárodní spolupráce mezi kluby.

obrázek

Text žádosti:Jsme tým nevidomých fotbalistů a jejich trenérů, který vznikl v září r. 2008 při Masarykově univerzitě jako vůbec první v ČR. Jsme trojnásobní mistři ČR, kromě pořádání turnaje se věnujeme celkové osvětě tohoto sportu u nás i v zahraničí. Pořádáme praktické semináře pro veřejnost, vytvořili jsme metodiku k tomuto sportu za pomoci Nadačního fondu Emil a výsledkem našeho vloženého úsilí je plná police pohárů z všemožných zahraničních turnajů, ale hlavně možnost vidět naše hráče růst nejen sportovně a fyzicky, ale ve všech směrech.

Všechno to začalo před devíti lety, kdy jeden šikovný nevidomý student Masarykovy univerzity toužil od malička hrát fotbal jako všichni ostatní vrstevníci a my už jsme se pak jen snažili splnit jeho sen. Do roka a do dne byly v České republice dva týmy, v Brně a Praze, a hned následujícho roku jsme už proti sobě hráli národní českou ligu.

Nedostatek herních možností a velká motivace se stále zlepšovat hnala oba české týmy na turnaje do zahraničí. Ročně se účastníme téměř deseti turnajů v zahraničí, od letoška se staneme součástí středoevropské ligy.

Myšlenka uspořádat první český mezinárodní turnaj se zrodila v našich hlavách s cílem poděkovat těm klubům, které nás v začátcích jakkoli ovlivnily či zvaly na jejich turnaje. Osud tomu chtěl, že z rozjetého vlaku nešlo vystoupit a letos tak mohl Emil podpořit již jeho pátý ročník. Do fotbalu pro nevidomé jsme se zamilovali a bučovický turnaj se stal naší vášní. Bučovice Blind Football Cup je ojedinělá, nejen sportovní událost, která divácky zaujme i zaryté odpůrce fotbalu.

Naším cílem krom zlepšování se fotbalově, je propagace tohoto úžasného paralympijského sportu u nás a navázání mezinárodní spolupráce mezi kluby.

Je pro nás důležité vytvořit na turnaji nezapomenutelnou atmosféru plnou fascinujících sportovních výkonů, na které všichni můžeme dlouho vzpomínat a ukázat většinové společnosti, čeho všeho jsou nevidomí a zrakově postižení schopni.

Více o týmu Avoy MU Brno na www.avoymubrno.cz, www.facebook.com/AvoyMUBrno, www.youtube.com/user/AvoyMUBrno

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.