Logo
David

David

tříkolka

Cílová částka:

69 989 Kč

Vybráno: 69 989 Kč
Zbývá

Davidovi je 17 let, narodil se předčasně ve 30. týdnu těhotenství jako první dvojče. Bohužel mu po porodu zůstaly těžké zdravotní následky. Trpí kvadruparézou (postižení všech končetin), spastickou formou, epilepsií, závažnou oční vadou, pohybuje se na invalidním vozíku. Rád by držel krok se svou aktivní rodinou. Bohužel jsou v místě jeho bydliště velmi omezené (prakticky nulové) možnosti sportu pro handicapované, proto si David moc přál speciální lehokolo, které si už jednou s nadšením vyzkoušel. Jedno takové kolo jsme mu proto pořídili.

Maminka Davida nám napsala:

Dobrý den, dovolím si nás představit, Davídkovi je skoro 17 let, narodil se předčasně, ve 30.t. těhotenství, je to první dvojče. Bohužel mu po porodu zůstaly těžké zdravotní následky, trpí kvadruparézou ( postiženy všechny čtyři končetiny ), spastickou formou, epilepsií, CVI - závažnou oční vadou. Pohybuje se s pomocí invalidního vozíku. Je to ale dříč a přes všechny závažné diagnozy se velmi snaží.

Chodí do 9.ročníku zákl. školy a mezi zdravými spolužáky se cítí skvěle a hlavně se velmi dobře učí a nosí jedničky. Již jsme absolvovali nespočet různých terapií, vyzkoušeli spoustu rehabilitačních center, lázní apod, které by mu mohli pomoci být co nejvíce soběstačný a aktivní.

Bohužel v místě našeho bydliště jsou možnosti sportu pro handicapované velmi omezené, vlastně prakticky žádné. Protože jsme aktivní rodina, hledali jsme možnosti, jak sportovat společně. A cyklistika byla jasnou volbou. Speciální lehokolo už máme vyzkoušené, z testovací jízdy byl Dáda nadšený, i když nebylo úplně přizpůsobeno jeho potřebám, hned si ho chtěl brát domů. A nevadila mu ani růžová barva :).

Pokud by se nám podařilo kolo zrealizovat, byli bychom štastní všichni, protože jakýkoliv pohyb synovi pozitivně prospívá, krásně se protahuje jeho spastické tělo. Je to pro něj účinná a příjemná forma rehabilitace a můžeme trávit aktivně čas jako rodina.

Za jakýkoli příspěvek vám upřímně děkuji. Romana, maminka Davida

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.