Logo
Dominika

Dominika

Tanec

Cílová částka:

60 000 Kč

Vybráno: 34 700 Kč
Zbývá 25 300 Kč

Dominice je 25 let, narodila se s mozkovou obrnou, kvůli které je na invalidním vozíku. Vždy bylo jejím snem se hýbat a navzdory své diagnóze ukázat lidem, že handicap nebrání v tom, žít plnohodnotný život plný dobrodružství. Vyzkoušela různé sporty, např. šerm, bocciu a další. Ale žádný z nich ji dlouhodobě nenaplňoval. Pocit naplnění přišel, až když se stala součástí brněnské integrované taneční skupiny Proty boty. Tato skupina se snaží propojit tanečníky s handicapem a bez něj. Jejich mottem je, že Tanec nezná handicap a věří tomu, že tančit může každý. Proty boty v Emilovi moc dobře známe, protože nám poslední dva roky zpestřili program zahajovacích ceremoniálů na Emil Open. Moc rádi proto Dominice pomůžeme sehnat prostředky na její aktivity v této taneční skupině.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Dominika nám napsala: "Pocit naplnění přišel, až když jsem nastoupila na vysokou školu v ČR a stala se součástí brněnské integrované taneční skupiny Proty boty. Tato skupina se snaží propojit tanečníky s handicapem a bez něj. Jejich mottem je, že Tanec nezná handicap a věří tomu, že tančit může každý. To mne velmi zaujalo. Teď už si neumím představit, že bych nebyla součástí této skupiny. Setkávám se tam se svými přáteli, kteří jsou skoro jako moje druhá rodina. Dávají mi pocit, že někam patřím. Skupina mi přináší hodně nejen po psychické stránce, ale i po té fyzické. Pocit, že na mém názoru záleží a že se na své přátele, taneční kolegy, můžu spolehnout, mi dodává sebevědomí. Pravidelné taneční a pohybové tréninky zase stále zlepšují můj zdravotní stav a zvyšují rozsah mého pohybu. Tím, že tančím, si plním svůj sen. A co mě nejvíc naplňuje je to, že i když jsem na vozíku, tak pomocí tance můžu lidem něco ze sebe předat. Ráda bych tedy v tomto všem pokračovala. Abych se však mohla naplno věnovat těmto tanečním aktivitám, se kterými jsou spojené určité výdaje, píši tuto výzvu s prosbou o finanční podporu."

Dále pak popisuje své taneční aktivity: Kromě pravidelného kurzu integrovaného tance mám každý týden individuální taneční lekci, na které se učím porozumět pohybovým limitům mého těla, a učím se jak rozvíjet pohybové možnosti a taneční dovednosti. Aby se mohl dále zlepšovat můj rozsahu pohybu, tak by bylo dobré, kdybych mohla docházela i na individuální fyzioterapii.

Dále se účastním víkendových soustředění taneční skupiny Proty boty, na kterých tvoříme nové taneční představení Samo.ty, které bude mít premiéru v květnu 2021. Také účinkuji v představení Slona mravenec, se kterým jezdíme do mateřských a základních škol, nebo ho hrajeme pro veřejnost v Divadle Barka. Během roku s taneční skupinou vystupuji na mnoha dalších akcích, pokud to bude vzhledem k celosvětové situaci možné, pojedu v březnu 2021 účinkovat na taneční festival do Vídně a v říjnu na taneční festival do Moskvy.

Abych se mohla dopravit na taneční lekce a všechny další akce a představení taneční skupiny, potřebuji asistenční službu.

Protože se při tanci často pohybuji na zemi bez vozíku, potřebuji pomůcky, které chrání moje kolena a prsty na nohách před odřením (návleky a tejpovací pásky). Ráda bych si také nakoupila taneční oblečení, ve kterém mi nebude při pohybu na zemi zima a které se mi nebude vyhrnovat (taneční trikot, termo tričko a legíny).

Všechny tyto aktivity a pomůcky by pokryl příspěvek ve výši: 60.000 Kč.

Příspěvek by Dominika ráda využila na následující položky (jde o rozpočet na aktivity v skupině Proty boty na 1 rok):

kurzovné na pravidelné lekce integrovaného tance (2h. týdně) - 3.000 Kč

individuální taneční lekce (1h. týdně) - 10.000 Kč

individuální fyzioterapie (1h. měsíčně) - 6.000 Kč

asistenční služba (cca 6h. týdně) - 23.000 Kč

cestovné, stravné a ubytování - taneční festival ve Vídni a Moskvě - 15.000 Kč

taneční oblečení a pomůcky - 3.000 Kč
Hejbni křídlem pro tento příběh!

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.