Emilova sportovní, z.s.

Emilova sportovní, z.s. je spolek založený Nadačním fondem Emil za účelem podpory rozvoje pohybových aktivit veřejnosti a osob se zdravotním postižením, pořádání sportovních akcí a zakládání sportovních klubů.

VIDEO
VIDEO

100 000 Kč

100000 Kč

vybráno
100%

Nadační fond Emil je nezisková organizace pomáhající handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat, a to především formou přímé finanční pomoci.

Nadační fond do dnešního dne podpořil přes 8 tisíc individuálních sportovců i sportovních klubů.
Jeho základním posláním je být symbolem účinné pomoci mladým handicapovaným sportovcům. Pomáhat jim v rámci celé České republiky prostřednictvím sportu překonávat vlastní bariéry, nacházet nové přátele a objevovat tolik důležitý vlastní smysl života.

Nadační fond Emil je organizací s mnohaletou historií. V komunitě handicapovaných je známý především díky úspěšnému pořadatelství mezinárodních sportovních událostí.
Nadační fond v minulých letech úspěšně uspořádal 7 ročníků Letních evropských her handicapované mládeže, kterých se od roku 2009 zúčastnilo přes 3100 sportovců a jejich doprovodu z 27 zemí. V roce 2016 byl pořadatelem Světových her handicapované mládeže / IWAS U23 World Games Prague 2016.

Tyto projekty byly vždy realizovány s vyrovnaným rozpočtem. NF Emil má díky tomu zkušenosti s finančním i projektovým vedením mezinárodně významných projektů.

100000
100000