Logo
Fabiánek

Fabiánek

domácí cvičení

Cílová částka:

9 000 Kč

Vybráno: 9 000 Kč
Zbývá

Fabiánek se narodil předčasně a odlučující se placenta způsobila nečekaný boj o život jeho i maminky. Zdravotní následky těžkého porodu Fabiánka od té doby provázejí jeho cestou životem. Nemluví a sám nechodí, ale oproti prognózám, že je adeptem na uložení do ústavu, se dostal se do sedu, zkouší se postavit, jezdí na speciální tříkolce a život miluje na plno. Rozhodli jsme se mu pomoci získat finanční prostředky na domácí cvičící systém


Fabiánkova maminka nám napsala:

"Syn Fabiánek se narodil předčasně, zhruba dva roky po Barunce. Odlučující se placenta způsobila nečekaný boj o život nás obou a převoz do nemocnice, kde potom Fabiánek strávil dalších 11 týdnů, protože po porodu došlo k velmi silnému krvácení do mozku a komplikacím s odtokem mozkomíšního moku. Krvácení do mozku IV. stupně je příčinou veškerých zdravotních následků, které Fabiánka provázejí. Hypotonická dětská mozková obrna se spasticitou na pravé ručičce, obstrukční hydrocefalus a zavedený VP shunt mezi hlavou a bříškem, epilepsie Westův syndrom (naštěstí nyní stabilizovaná), atrofie zrakového nervu a porucha zrakového vnímání, těžká mentální retardace, porucha stravování a vyprazdňování.Fabiánek je obrovský šikula, stejně jako celá rodina a přestože prognózy lékařů nezněly pozitivně, bojuje jak to jen jde. Nemluví a sám nechodí, ale oproti prognózám, že je adeptem na uložení do ústavu, se dostal se do sedu, zkouší se postavit, jezdí na speciální tříkolce a život miluje na plno.

Lumpačení má rád a využije k němu veškerou příležitost. Jakékoliv pokroky nepřicházejí ale samy o sobě a je třeba neustálého terapeutického, převážně pohybového, působení. S Fabiánkem jezdíme na terapie pravidelně po celé ČR a někdy i do zahraničí. Výdaje za terapie a speciální potřebné věci každodenního života jsou velmi vysoké a pro rodinný rozpočet hodně zatěžují, díky Covidové situaci ještě náročnější pro zajištění financování. Uvedený průlezkový cvičící systém je potřebný pro každodenní neuropohybové cvičení Fabiánka v domácím prostředí. Fabiánkovi velmi prospívá učení pohybem, poznávání prostoru, senzorická integrace a tyto objevy v pohybu jej posouvají vpřed v psychomotorickém vývoji, což by se samo nedělo a syn by ani neseděl. Fabiánek má těžké kombinované postižení po krvácení do mozku (Dětská mozková obrna hypotonická, Mentální retardace aj.) Systém, včetně bedny InMotion bude umístěn v synově pokoji a bude se různorodě rozkládat a sestavovat při neuropohybovém cvičení, k reakcí nervového a kosterního systému těla vůči gravitaci. Díky tomu se nám také sníží i počet našich cest za pohybem k terapeutům do Prahy."

obrázek
© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.