Logo
Jiří Andr

Jiří Andr

Elektrický pohon

Cílová částka:

64 900 Kč

Vybráno: 38 400 Kč
Zbývá 26 500 Kč

V roce 2013 jsem vystudoval SPŠS v Pardubicích. Do té doby jsem byl velmi aktivní co se týká letních i zimních sportů. Převážně jsem hodně času trávil na kole. Těsně po maturitě, jsem začal kulhat na jednu nohu. Do té doby jsem tomu nedával nějakou velkou pozornost, jelikož jsem si myslel, že jsem si natáhl např. Sval na noze z důvodu velkého vytížení. Po několika týdnech mi lékaři v Pardubické nemocnici zjistili zánět míchy v celém hrudním rozsahu. V nemocnici jsem byl cca měsíc na neurologii, kde jsem dostával kapačky. Následně mě přesunuly na měsíc na rehabilitační centrum v areálu nemocnice, kde se mě snažili pomoci s rozhýbáním ztuhlého svalstva apod. Do té doby jsem se pokoušel převážně pohybovat o berlích, nicméně to bylo velmi náročné i na psychiku, jelikož jsem si nemohl nic přenést apod. Po 6 měsících trápení jsem jel do lázní Košumberk. Zde jsem byl asi 8 týdnů a zaměřili mi zde první invalidní vozík. Po propuštění z lázní jsem začal žít opět „normální život“.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Našel jsem si skvělou přítelkyni s kterou podnikáme různé aktivity. Začal jsem lyžovat na monoski díky Centru handicapovaných lyžařů a jezdili jsme lyžovat na Svatý Petr do Špindlerova Mlýna. Zde mě opětovné sportování nadchlo. Začal jsem shánět různé informace i o cyklistice a bum… Můj první handbike je doma. Na handbiku jsem odjel již několik 1000 km. Jel i své první závody v Pardubicích. Konečně jsem začal trošku žít. Morava na kolách, Lipno, okolí Pardubic apod.

Jediné co mi asi trošku schází mít volnější ruce po procházkách a nemuset předem zkoumat terén a převýšení. Moc rád mám kopce a výhledy z nich. Například Krkonoše, Orlické hory, kde bych moc rád vyrazil do přírody se díky mechanickému vozíku moc nedaří. Samozřejmě tu je možnost doprovodu, ale doprovod si zaslouží také trochu odpočinku, Proto se pokouším oslovit Vás jako nadaci za založení sbírky pro přídavné kolo od Hurt-E. https://www.hurt-e.cz/. Aktivit je spousta tedy co dělám.

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.