Logo
Josef

Josef

Cesta na paralympiádu

Cílová částka:

50 000 Kč

Vybráno: 50 000 Kč
Zbývá

Jmenuji se Josef Žabka a je mi 25 let. Od narození mám dětskou mozkovou obrnu a invalidní vozík je mým doživotním parťákem. Narodil jsem se s duší sportovce, ale kvůli handicapu jsem žádný nemohl aktivně dělat.

To se však změnilo na střední škole, která byla přizpůsobena pro vozíčkáře, a tam jsem se seznámil s hendikepovanými sporty. Mezi ně patřil sport boccia, ve kterém jsem začal svoji sportovní kariéru.

Boccia je paralympijský sport podobný petanqueu. V roce 2018 jsem se stal reprezentantem a za tu dobu jsem se zúčastnil několik světových turnajů. Mým největším úspěchem bylo před rokem mistrovství Evropy, kde jsem skončil na 3. místě. Tento výkon mi zajistil klasifikaci na mistrovství světa, které se koná tento rok v prosinci. Bohužel žádný úspěch není zadarmo a to jak z hlediska trénování, taky i financí. Ať už se to týká letenek, sportovního vybavení, ubytování, startovné a zejména asistence, jelikož každý hráč na úkor svého handicapu potřebuje pomoc od svého asistenta. Ten slouží mnohdy nejen jako fyzická, ale psychická podpora. Je nedílnou součástí samotného reprezentanta.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Na základě těchto skutečností se často stává, že roční finanční budget nadaného reprezentanta nepokryje náklady všech turnajů, které se v daném roce konají.

Mým dlouholetým snem je nominovat se na paralympiádu, a pokud se mi na mistrovství světa podaří získat co nejlepší umístění, budu tomuto snu nejblíž, co jsem kdy byl.

Proto vás ze srdce žádám o finanční podporu, abych se mohl zúčastnit, co nejvíce světových turnajů a nasbírat co nejvíce potřebných bodů. V tuto chvíli jsem ve své kategorii 10. nejlepší na světě a budu bojovat ze všech sil, aby můj úspěch byl ještě lepší.

 

Bez vaší podpory by to nešlo, a proto vám mnohokrát děkuji za finanční podporu.

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.