Kevin

tricykl

Kevin se narodil 1.2.2004, porod byl dlouhý a poměrně komplikovaný a Kevin byl na první pohled zdravé dítě. První rok mateřství se zdálo, že je vše v pořádku. Počáteční komplikace se projevily hned, jak se synova chůze osamostatnila. Všimli jsme si, že chodí velmi obtížně po špičkách vtočenými dovnitř. Říkala jsem si, že je to jen začátek, který se zanedlouho napraví, že jen musí přijít na správnou ,,taktiku“. Čas plynul a jeho chůze se jen zhoršovala. Navštívili jsme tedy pediatra, kde jsme dostali doporučení na neurologii.

VIDEO
VIDEO

48 000 Kč

48000 Kč

vybráno
100%

Pohledem maminky:
Pan doktor syna vyšetřil. Usoudil, že se jedná pouze o stereotyp chůze, který by měl do tří let věku odeznít, ale opak se stal pravdou.
Když byly Kevinovi dva roky, znovu jsem se už odbít nenechala. Ačkoliv si neurolog stále trval na svém názoru, že náš syn je zdravý (a to i přes neustále padání, bolesti nohou apod.), nakonec na mé až tvrdohlavé naléhání předepsal alespoň lázně.
Velice se mi ulevilo a byla jsem šťastná, že se snad konečně dočkáme adekvátní pomoci.

Byl rok 2006, když jsme poprvé navštívili Janské Lázně. Z počátku pobytu to vypadalo jako příjemná dovolená, ale první setkání s místní lékařkou bylo šokující, jak pro mě, tak nejspíš i pro ni. Dlouho Kevina prohlížela, pak diagnostikovala DMO- neboli Dětskou mozkovou obrnu.
Tuto špatnou zprávu bohužel potvrdil i primář. V lázních jsme strávili osm týdnů. Poté absolvoval botolutoxinové injekce v pražském Motole, ale ani to nikam nevedlo.
Byla tedy nutná operace. První Kevin absolvoval v roce 2007. Vzhledem k tomu, že proběhla díky špatné diagnostice podstatně později než měla, bylo nutno provést daleko rozsáhlejší zákrok, než jaký by byl zapotřebí mezi prvním a druhým rokem věku. Pak následovaly pravidelné rehabilitace.

V roce 2012 se vše opakovalo, botox i operace. Zatím poslední. Kevin má od té doby za sebou veliký kus práce. Od pravidelných rehabilitací, po různé léčebné programy, domácí cvičení, lázně, Klimtherapy, nebo Therasuit.

Do toho Kevin čtvrtým rokem pravidelně trénuje jízdu na tricyklu (speciální tříkolce) pod vedením klubové trenérky Pavly Kosové a také reprezentuje SK Jedlička Liberec na republikových závodech pro handicapované cyklisty. Je úžasné, že může spojit příjemné s užitečným, má tak jak svůj koníček, tak i prohloubení (pro Kevina nezbytné) pravidelné rehabilitaci.

Je prostě v jednom kole. Je to úžasný kluk a velký bojovník, se smyslem pro humor.

Pohledem sportovního klubu - SK Jedlička Liberec:
Kevin Jerie, náš nadějný cyklista, byl v roce 2016 vyhlášen nejlepším sportovcem SK Jedlička Liberec do 23 let, za 4. místo v MČR SH 2016 v časovce a 4. místo v republikovém závodě handicapovaných cyklistů Plzeňský ovál 2016 (sport: cyklistika, disciplína: tricykl, zdravotní třída: T1).

Kevina můžete přijít podpořit na závody Jizerská 50 RUN v sobotu 2. září na Lyžařském stadionu v Bedřichově. https://behejlesy.cz/jizerska-50-run/r14

Video s Kevinem najdete na: https://youtu.be/GSgLj_Yp78Q

Díky pořadatelům Jizerská 50 Run, díky všem sportovcům a díky dárcům NF Emil. Díky vám všem se podařila shromáždit částka, za kterou pořídíme Kevinovi novou tříkolku! Má to smysl, pomáhejte!

48000
48000