Kristýnka

Naše Kristýnka je sympatické, přátelské a hlavně živé děvče. Narodila se s rozštěpem páteře, nechodí. Pohybuje se na invalidním vozíku a zvládne i několik kroků za pomocí berlí. Sportuje a má ráda pohyb. Dlouhou dobu se nám nedařilo najít pro Kristýnku aktivitu, která by naplňovala její potřeby a tím kompenzovala její zdravotní postižení. Před třemi lety začala aktivně lyžovat na monoski.

VIDEO
VIDEO

32 000 Kč

26619 Kč

Kristýnka studuje prvním rokem na střední škole Prof. Zdeňka Matějčka učební obor s názvem Obchodní škola.
Tento typ studia dává Kristýnce dostatek potřebného času na její sportování.

A plány do budoucna? Myslíme si, že sport je a bude ještě dlouho hlavní náplní jejího života. Věříme, že její odhodlání a vytrvalost budou odměněny i nějakou další medailí a doufáme, že nejenom v ČR. Postupně bychom také chtěli, aby se věnovala více studiu. Jejím přáním je, že jednou bude cukrářkou, tak bychom ji také chtěli pomoci i toto přání naplnit.

Základní zdravotní diagnózou Kristýnky je rozštěp páteře, tedy porušení míchy v LS oblasti. Dále hydrocefalus, luxace kyčlí, neurogenní močový měchýř.

Lyžování na monoski, které patří do skupiny Alpského lyžování. Je to jeden z para olympijských sportů.
Velmi zjednodušeně popsáno, je to sedačka umístěná pomocí odpružené konstrukce na jedné carvingové lyži. V rukou drží dva stabilizátory, což jsou speciálně upravené hole na konci s malými lyžemi, které lze sklopit a využít je k jízdě i jako hůlky.
Při jízdě je nejdůležitější práce s tělem. I když se to nemusí zdát, je to sport opravdu fyzicky náročný.


S Kristýnkou si můžete nejen o monoski popovídat na závodech Běhej Lesy Bílá v sobotu 11.8.2018 ve Skiareálu Bílá. https://behejlesy.cz/behej-lesy-bila/r2

32000
26619