Logo
Lianka

Lianka

Rehabilitace

Cílová částka:

250 000 Kč

Vybráno: 250 000 Kč
Zbývá

Lianka je tříletá holčička ze Slovenska, která se narodila s vykloubenými klouby na nohách. Léčba začala prakticky hned po porodu na Slovensku, kde jí nožičky dali do správné polohy a zasádrovali. Takto strávila Lianka několik měsíců, v jedné poloze, bez možnosti přirozeného pohybu. Následně byla léčba změněna na zavěšení do řemenů, které se ukázaly jako nevhodné a nepomáhaly žádnému pokroku v léčbě.

V té době došlo k setkání, které Liance možná pomohlo k tomu, že jednou dojde sama do školy. Lianka přijela na návštěvu ke své tetě, naší kolegyni z brněnské pobočky, do České republiky, kde jí viděla maminka, která měla podobnou zkušenost se svým dítětem a nasměrovala je k odborníkům do Vídně. Tam již správně nastavili léčbu, zoperovali kolínka a chodidla. Léčba je plně hrazena ze zdrojů rodiny a dárců a je extrémně finančně náročná, slovenská pojišťovna na léčbu v zahraničí nijak nepřispívá.

Po poslední operaci bylo zjištěno, že má Lianka poškozené nervy, kolínka jsou stále nestabilní a potřebuje speciální ortézy. Ty již byly vyrobeny a uhrazeny, ale cesta k prvnímu kroku je ještě dlouhá. Lianka bude potřebovat ještě další operaci kyčelních kloubů v Dětské nemocnici v Brně, náročnou rehabilitaci a další kompenzační pomůcky. Ortézy by měly pomoci k tomu, aby nemusela podstoupit ještě další operaci kolen. Největším snem její maminky je, aby jednou mohla běhat s dětmi na hřišti a dojít si sama do školy.

Pomozme jim oběma tento sen splnit.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Sbírka probíhá ve spolupráci s UniCredit FOUNDATION.

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.