Marek

Hiporehabilitace a plavání

Marýskovi je nyní 10 let, narodil se ve 32. týdnu bezproblémového těhotenství s dětskou mozkovou obrnou. Od narození pravidelně rehabilitujeme. Začali jsme Vojtovou metodou 4x denně, později jsme k tomu přidali Bobath koncept.
Postupným každodenním cvičením a rehabilitací docílil velkých pokroků. Má k dispozici aktivní vozíček, bez kterého by nebyl samostatný.
Od září 2015 začal chodit do 1. třídy základní školy s rehabilitačním programem v rámci centra ARPIDA

VIDEO
VIDEO

5 900 Kč

5900 Kč

vybráno
100%

V lednu 2016 byl v FN Motol u MUDr. Schejbalové na tříetážové operaci nožiček (prolongace flexorů). Nyní cvičí 3x týdně v Arpida, 1x týdně jezdíme na hipoterapii, 1x za týdně na zrakovou stimulaci, 1x týdně ergoterapie, 2x týdně na plavání, cvičíme jógu.

Marýsek chodil do školky se zdravými dětmi, kde měl k dispozici asistentku pedagoga.
Teď, co Mára chodí do školy, jezdíme už jen 1x ročně do lázní minimálně na 6 týdnů a o prázdninách na intenzivní týdenní hipoterapii.
Postupným každodenním cvičením a rehabilitací docílil velkých pokroků. Má k dispozici aktivní vozíček, bez kterého by nebyl samostatný.
Marýsek moc hezky mluví, část výuky (obvykle matematika a psaní) probíhá pro Máru ve stoje ve vertikalizačním stojanu.
Píše levou rukou, pravá ruka je jen jako pomocná (je postižená).
Chodí i s oporou, dokonce o letošních vánocích předvedl chození za jednu ruku a od té doby ho stále zlepšujeme.
Stále ovšem nedokáže být plně samostatný jako kluci jeho věku.
Potřebuje pomoci při vstávání, při nasedání na vozíček, při oblékání. Částečnou asistenci potřebuje i při jídle a pomoc potřebuje i v základní hygieně (záchod, sprcha, čištění zoubků).

Volný čas využíváme na výlety a moc rádi sportujeme. Mára jezdí na lopedu (speciální kolo), chodí s chodítkem, v zimě jezdíme lyžovat a celoročně chodíme plavat.
Marýsek totiž chodí na plavecké tréninky do Kontantu bB. Nyní je Marýskovi 10 let, je to usměvavý kluk, někdy trochu lumpík, který si svým úsměvem a chováním získává sympatie okolí.
Díky tomu, že Mára chodí do ARPIDA, kde i cvičí, tak doma hezky zvládáme.

Mára má ještě 20letého bratra Pepu, který s námi stejně jako tatínek nežije ve společné domácnosti, ale kluci se pravidelně vídají a mají se moc rádi.
V běžném provozu nám pomáhají prarodiče a rodina.

Děkujeme za Vaší podporu na sportovní a rehabilitační aktivitiy (hiporehabilitace a plavání) pro Marýska.

5900
5900