Logo
Marek Váša

Marek Váša

Nový vozík na ragby

Cílová částka:

80 000 Kč

Vybráno: 80 000 Kč
Zbývá

Jmenuji se Marek Váša a v létě 2009 jsem byl účastníkem těžké dopravní nehody, ze které jsem si odnesl zlomeninu krční páteře v oblasti C6 a amputaci pravé dolní končetiny nad kolenem. Tehdy mi bylo 17 let a právě jsem ukončoval 2. ročník strojní průmyslové školy.

Již při následné rehabilitaci mi došlo že sport a obecně výborná fyzická kondice je pro vozíčkáře s mým zraněním jasnou cestou k samostatnosti a nezávislosti. Nejen kvůli tomu jsem se ihned po úspěšném zakončení střední školy maturitou vrhl do vozíčkářského ragby v tehdy vznikajícím brněnském klubu SK Sova rugby team. S SK Sova jsem poznal celé prostředí vozíčkářského ragby v České republice, nové přátele a stal se členem komunity ragbystů, která naprosto bořila stereotypy, které měla veřejnost s lidmi na vozíku spojené.

Postupem času jsem začal hostovat v českých klubech a občas si zahrál i s českým národním týmem, se kterým jsem začal navštěvovat evropské turnaje.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

V současnosti jsem otcem dvou krásných dětí o které se staráme s mou krásnou přítelkyní a taky stabilním členem národního týmu, který na začátku září 2022 vybojoval 3.místo na mistrovství Evropy v Norsku a otevřel si tak cestu do Cardiffu, kde se příští rok utkají špičky evropského ragby.

 

Právě tento turnaj je pomyslnou jiskrou pro to, že jsem se rozhodl vedle intenzivní fyzické přípravy na turnaj investovat i do nového ragbyového vozíku na který bude spolehnutí. Ragbyové vozíky a sportovní vybavení pro vozíčkáře obecně nebývá levnou záležitosti. Takový výdaj si nyní kdy máme dvě malé děti nemohu dovolit. Proto bych vás rád požádal o pomoc při pořízení vozíku.

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.