Logo
Markétka

Markétka

Tříkolka

Cílová částka:

30 000 Kč

Vybráno: 30 000 Kč
Zbývá

Markétce je 16 let a narodila se s kombinovaným postižením (Rettův syndrom, autismus, schizofrenie a těžké mentální postižení). Od malička s maminkou jezdí na kole. Bohužel dnes je Markéta větší než maminka a pro maminku se tak stává nemožné s ní manipulovat. Jízda na kole, procvičování svalů a rovnováhy, nácvik koordinace pohybů - to vše jsou pro Markétu důležité aktivity především z rehabilitačního hlediska. Rozhodli jsme se Markétce pořídit speciální tříkolku.

obrázek

Text žádosti:

Markétce je 16let a narodila se s kombinovaným postižením (Rettův syndrom, autismus, schizofrenie a těžké mentální postižení). I přes svůj handicap je to skvělá mladá slečna a naše sluníčko. Je veselá, usměvavá, miluje zvířata a hlavně svoji mladší sestřičku, které jsou 4 roky.

S Markétou jsem se snažila vždy aktivně sportovat. Chodíme na dlouhé pěší túry, na kterých ji baví objevovat zázraky přírody a samozřejmě největším zážitkem je vždy setkání s jakýmkoli zvířetem. Na pasoucí se krávy se vydrží dívat hodiny. Od malička se mnou také Markéta jezdí na kole, které jsme nechali na zakázku speciálně upravit. Bohužel dnes již je Markéta větší než já a stává se pro mě nemožné utáhnout její váhu. Dceři se vždy moc líbilo jezdit na kole. Sice nešlape a jen se veze, je to ale pro ni úžasné se dívat na svět ze sedla kola. Nyní již s ní však ani kopeček nevyjedu a tak nám kolo zůstává v kočárkárně a mně je to pro ni líto. Jízda na kole, procvičování svalů a rovnováhy, nácvik koordinace pohybů- to vše jsou pro Markétu důležité aktivity především z rehabilitačního hlediska. Při své hyperaktivitě se učí udržet pozornost a alespoň na chvíli se soustředit. V současné době jsem rozvedená, mám obě dcerky ve vlastní péči, chodím do práce na 6 hod denně za 10.000 Kč. Po tuto dobu je mladší dcerka ve školce a Markéta v denním stacionáři, kde se jí individuálně věnuje asistent. Po konzultaci s lékaři i výrobci kol bych vás chtěla požádat o pomoc při nákupu speciální tříkolky, se kterou budeme moci zase podnikat cyklo výlety. Náklady na pořízení tříkolky jsou 34 000Kč, děkuji za každou pomoc. Blanka maminka

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.