Logo
Martin

Martin

Vozík na basketbal

Cílová částka:

150 000 Kč

Vybráno: 6 600 Kč
Zbývá 143 400 Kč

Jsem od malička sportovec tělem i duší. Kromě basketu, se kterým jsem začínal když mi bylo 10 let, jsem se věnoval i hip hopu. Věčně jsem neposeděl, a tak jsem lítal z tréninku na trénink.


V roce 2009 jsem zažil svůj první taneční úspěch, kdy jsme s taneční skupinou vyhráli celorepublikovou soutěž. Těsně poté mě však srazila tramvaj, a já skončil na 3 týdny v umělém spánku a bojoval o život. Několikrát jsem se dostal do fáze, kterou jsem málem nepřežil. Při jedné takové mi praskla hlavní tepna v noze, a tím muselo dojít k amputaci pravé končetiny.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Přes nepřízeň osudu jsem se začal lepšit. Mojí velkou snahou bylo vrátit se mezi své kamarády a dělat zase to, co miluji nejvíce - pohyb a sport. 3 roky jsem podstupoval intenzivní rehabilitace a rekonvalescence, pravidelně navštěvoval posilovnu. Nepřestal jsem být aktivní a jsem za to nesmírně rád. Přičichnul jsem ke golfu pod golfovou asociací CZDGA nebo dokonce i závodně plaval. Pravidelně jsem se účastnil jak lokálních, tak mezinárodních soutěží. Nezanevřel jsem ani na basket, a dokonce jsem se stal i reprezentantem České republiky.


Finanční zátěž v životě handicapovaného sportovce je často dost neúnosná. I když jsem si většinu svých sportovních aktivit hradil sám, teď bych byl moc vděčný za finanční pomoc při koupi nového basketbalového vozíku, bez kterého to prostě nepůjde.


Děkuji všem, Martin

Hejbni křídlem pro tento příběh!

© Nadační fond Emil | 2019 - 2022
Created by
Created by APP Universe