Logo
Martin

Martin

Vozík na basketbal

Cílová částka:

150 000 Kč

Vybráno: 150 000 Kč
Zbývá

Jsem od malička sportovec tělem i duší. Kromě basketu, se kterým jsem začínal když mi bylo 10 let, jsem se věnoval i hip hopu. Věčně jsem neposeděl, a tak jsem lítal z tréninku na trénink.


V roce 2009 jsem zažil svůj první taneční úspěch, kdy jsme s taneční skupinou vyhráli celorepublikovou soutěž. Těsně poté mě však srazila tramvaj, a já skončil na 3 týdny v umělém spánku a bojoval o život. Několikrát jsem se dostal do fáze, kterou jsem málem nepřežil. Při jedné takové mi praskla hlavní tepna v noze, a tím muselo dojít k amputaci pravé končetiny.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Přes nepřízeň osudu jsem se začal lepšit. Mojí velkou snahou bylo vrátit se mezi své kamarády a dělat zase to, co miluji nejvíce - pohyb a sport. 3 roky jsem podstupoval intenzivní rehabilitace a rekonvalescence, pravidelně navštěvoval posilovnu. Nepřestal jsem být aktivní a jsem za to nesmírně rád. Přičichnul jsem ke golfu pod golfovou asociací CZDGA nebo dokonce i závodně plaval. Pravidelně jsem se účastnil jak lokálních, tak mezinárodních soutěží. Nezanevřel jsem ani na basket, a dokonce jsem se stal i reprezentantem České republiky.


Finanční zátěž v životě handicapovaného sportovce je často dost neúnosná. I když jsem si většinu svých sportovních aktivit hradil sám, teď bych byl moc vděčný za finanční pomoc při koupi nového basketbalového vozíku, bez kterého to prostě nepůjde.


Děkuji všem, Martin

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.