Logo
Antidekubitní vzduchová matrace

Antidekubitní vzduchová matrace

pro Fakultní Nemocnici Královské Vinohrady

Cílová částka:

204 219 Kč

Vybráno: 204 219 Kč
Zbývá

Povedlo se! Společně jsme vybrali na dvě antidekubitní matrace! Děkujeme všem dárcům a podporovatelům. Velké díky patří také firmě Isolit-Bravo, která přispěla 20 000 rovnou Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.


Velký sportovec, baskeťák tělem i duší a taky náš velký kamarád Tomáš Nevěčný, nás poprosil o pomoc při sbírce na nové speciální aktivní antidekubitní matrace pro nemocnici, ve které sám před nedávnem podstoupil operaci.

Neváhali jsme a moc rádi pomůžeme, má smysl i na vlastní pěst zlepšovat podmínky v nemocnicích a umožnit tak pacientům hladší a efektivnější průběh potřebné léčby.


Tomášovo průvodní slovo: 

Přátelé, kamáradi.. jsem na vozíku 15 let. Většina lidí si neumí představit, že by ze dne na den na vždycky přestali chodit. Jenže, paradoxně, to je možná to první, s čím se prostě smíříte. V dnešní době, naštěstí, lze i s takovým hendikepem podnikat plno aktivit jako chodící. Mnohem větší a pro mnoho veřejnosti zcela neznámý a přesto život ohrožující problém jsou pro vozíčkáře těžké dekubity. Tak těžké a hluboké, že vám rozežerou maso až na kost. Velmi špatně léčitelné, v extrémních případech končící smrtí nebo amptuací de facto poloviny těla.

Já jsem si tím procházel celý loňský rok. Byl to rok plný zoufalství a beznaděje, každodenních zimnic, vysokých horeček a permanentního krvácení. Byl jsem k ničemu, byl jsem zoufalej, stejně jako moje okolí. Po roce jsem se naštěstí dostal k úžasné lékařce, která byla ochotná a schopná moje zranění odoperovat. Jsem 2 měsíce po operaci a konečně věřím v lepší zítřky. Tímto paní doktorce a týmu z celého srdce děkuji. Strašně bych si přál, aby se další vozíčkáři nemuseli tak dlouho trápit, aby tu pro ně byla pomoc mnohem dříve. Specialisty lékaře v České republice máme. Co však nemáme a na čem velmi závisí efektivita operace a také co její nejdřívější termín - to je speciální lůžko nebo speciální aktivní antidekubitní matrace. Těch je v nemocnicích žalostně málo. Bohužel bez takové je operace sebelepším chirurgem skoro k ničemu. Já jsem spokojený, pracuji a brzy snad budu i zahojený a budu moct žít skoro naplno.

Rád bych ale pomohl všem dalším, kteří se s podobnými zdravotními obtížemi budou potýkat a rád bych také pomohl nemocnici, ve které jsem byl operován a zařídil jim alespoň 1 nebo 2 takové matrace. Cena jedné matrace (Linet Virtuoso 300) je neskutečně vysoká. Společnost Linet, která tyto matrace vyrábí, nám však v této věci vyšla vstříc a máme tak možnost objednat ji v ceně 102.109,- Kč vč.DPH. Rozhodl jsem se, spolu s přítelkyní, zkusit zrealizovat sbírku na nákup alespoň jedné, lépe však 2 takových matrací. Sbírka je vedena pod Nadačním fondem Emil a absolutně celá nasbíraná částka půjde do poslední koruny jen a pouze na tento účel. Prosím, pokud můžete, pomozte pomáhat. Věřte mi, má to smysl.

Pro zvědavé - sbírka není žádným způsobem domluvená s nemocnicí ani s lékaři, je to iniciativa pouze má a mojí přítelkyně a pro jakékoli dotazy jsme vám všem plně k dispozici a vážíme si jakékoli pomoci.

Tomáš Nevěčný a Gabriela Hejtíková

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.