Logo
Míša

Míša

handbike

Cílová částka:

30 000 Kč

Vybráno: 30 000 Kč
Zbývá

Míša se narodil o dva měsíce dříve, aniž by k tomu něco během těhotenství nasvědčovalo. Po klasických vyšetření u těchto předčasně narozených dětí se ukázalo a následně magnetická rezonance potvrdila postižení bíle hmoty mozkové a tím diagnozu dětské mozkové obrny v Míšově případě spastické kvadruparézy.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Díky Míšově odhodlání, lásce ke sportu a rokům rehabilitací je v současnosti Míša schopen fungovat skoro v běžném režimu. Tedy nikdy nebude chodit a je stále odkázán na pomoc druhých v otázce soběstačnosti, ale v mnohých věcech se pomalu zlepšuje a rád by byl v dospělosti soběstačný.

Toto samozřejmě stále díky nekonečným hodinách strávených rehabilitacemi a hlavně i aktivním provozováním různých sportů. Mezi tyto patří například sledge hokej, basketbal, atletika či handbike.

Druhým hlavním motivačním prvkem v jeho léčbě je pasivní sport, kde nejen že sleduje vše co se hýbe (nejvíce má rád cokoliv reprezentačního nebo Pardubický hokej a Chrudimský fotbal a futsal) ale v této otázce má i na svůj věk velký přehled. Neposledním pak i jeho mladší sestřička a zápolení s ní :o))))

Peníze by byly částečně využity na chybějící doplatek za nový handbike, jelikož ze současného už vyrostl. A druhá část pak na lázně, které Míša absolvuje čtyřikrát ročně a které se pro zajímavost pohybují v částce 60-70tis za jednu 4týdenní kůru.

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.