Logo
Parahokej

Parahokej

Podpora začínajících hráčů

Cílová částka:

110 000 Kč

Vybráno: 110 000 Kč
Zbývá

Náš Jihočeský sledge hokejový tým byl založen roku 2004 Janem Rosickým, Václavem Baťkou a Františkem Kovářem pod názvem Sportovní klub vozíčkářů Králové České Budějovice.

Počátky Jihočeského sledge hokeje sahají do roku 2002 kdy sledge hokej začali zdravotně hendikepovaní sportovci trénovat pod 1. Centrem zdravotně postižených jižních Čech. V sezoně 2003/2004 získal tento tým jako první tým titul Mistra ČR v tehdejším 1. ročníku České sledge hokejové ligy. Pro další sezonu 2003/2004 však již pro sledge hokej nebyl prostor ani potřebné finance. Proto tehdejší realizační tým trenérů a vedoucí týmu společně s hráči založili tento klub, aby mohli pokračovat v rozdělané práci.

Budějovický para hokej pak hrál v české nejvyšší soutěži až do roku 2017. Klub po neúspěšné sezóně nepodal přihlášku do soutěže a rozhodl se pro generační obměnu. Klub ale existovat nepřestal. Našli se nováčci, kteří do roku 2020 poctivě trénovali každý týden, aby se mohl Motor jednou do soutěže vrátit. Přípravu klubu na restart však zastavila pandemie. Hráči během těch dvou let stihli jen pár tréninků. Nicméně ani pandemie nás nepřipravila o vůli ani chuť se do soutěže jednou vrátit.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Ten čas nastal v roce 2022. Po dlouhých pěti letech jsme podali přihlášku do České para hokejové ligy a začali se chystat na novou, ligovou, sezónu. Letos se naši nováčci statečně perou s týmy, které už v lize mají něco odehráno. Letošní sezóna je především o tom, abychom se sehráli, nabrali zkušenosti. To se nám zatím daří. Ale nejdůležitější je to, že nás to všechny baví. V současnosti hraje za Motor sledge 15 hráčů. Z toho jedna žena.

Potřebné peníze bychom rádi použili na dopravu a ubytování hráčů při ligových utkáních a na týmové oblečení.

Děkujeme za podporu!

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.