Logo
Natálka Hlavinková

Natálka Hlavinková

Nová ortéza

Cílová částka:

80 000 Kč

Vybráno: 80 000 Kč
Zbývá

Natálka je dvanáctiletá slečna, která se předčasně narodila v 25 týdnu. Dvojče Davídek zemřel ve čtyřech měsících. Natálka je neskutečná bojovnice. Za každým jejím pokrokem je spousta dřiny a odhodlání. Od malička pravidelně rehabilituje a má za sebou spousty rehabilitačních pobytů v Klimkovicích a intenzivních terapií. Má středně těžké tělesné postižení – DMO, oční vadu, levostrannou hemiparézu, shunt a středně těžkou mentální retardaci. Navštěvuje pátou třídu ZŠ Speciální v Novém Jičíně, kde ji pomahá paní asistentka.

Natálka je velký sportovec a čtyři roky se věnuje atletice. Jezdíme trénovat do Vítkovic, kde je klub Para atletiky. Soutěží v hodu míčkem, raketkou a také už začíná trénovat hod oštěpem. Pravidelně se zúčastňuje atletických závodů Czech open, juniorského pohárku v Olomouci a závodu Emil open. Neustále posunuje své možnosti a osobní rekordy. Také ráda plave, jezdí na speciálním kole a kreslí. U všech činností potřebuje pomoc trenérky, asistentky, rodičů a prarodičů. Natálka má čtyřletou sestru Nikolku, která ji má moc ráda. I když je malinká, tak je velmi empatická a snaží se sestře pomáhat.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Natálka už od mala vyzkoušela spousty ortéz, jak na horní levou končetinu, tak na dolní levou končetinu. Už dva roky využíváme ortézy od firmy Pohlig z Vídně. Momentálně je ve fázi růstového spurtu a brzy bude mít ortézu na dolní končetinu malou, tak jsem Vás chtěla poprosit o finanční dar ve výši 80 000, - Kč na tuto ortézu, která Natálce pomahá zkvalitnit chůzi, zabránit rekurvaci kolene a vyhnout se dalším operacím.

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.