Logo
František

František

Neurorehabilitace

Cílová částka:

81 000 Kč

Vybráno: 81 000 Kč
Zbývá

Františkovi bohužel osud nedal do vínku tolik zdraví, kolik by si zasloužil. I přes bezproblémové těhotenství matky měl těžkou cestu na svět. Hned po pár vteřinách na světě ho museli lékaři resuscitovat. V důsledku žádného přísunu kyslíku do mozku, se část mozku neokysličovala a František hned po narození prodělal dětskou mozkovou obrnu (DMO). Shodou okolností nás pouštěli z porodnice jako zdravé dítě, později jsem si všimla nedostatků v jeho vývoji a nedala se jen tak odbít tím, že je to ,,líný chlap'' a trvala jsem na podrobnějším vyšetření... V 9. měsíci života Františka mu byla udělaná magnetická rezonance, kde se zjistilo, že má odumřenou 1/4 mozku a byla nám diagnostikována DMO - pravostranná hemiparéza (má ochrnuté levostranné končetiny). A od té doby bojujeme tak, že intenzivně cvičíme :-)

obrázek
obrázek
obrázek

Je to úžasný bojovník! František je dítě jako každé jiné – směje se, umí se prosadit, hraje si, poznává svět, vrací lásku všem, od koho ji dostává. Máme v plánu nadále hodně cvičit, absolvovat mnoho lázní a různých terapií. Chci pro Františka maximum, aby měl další pokroky. Důvěřujeme klasické medicíně, zkoušíme i mnoho alternativních metod, každý den máme kromě hraní, zábavy, také spoustu „dřiny a práce“.

V současné době navštěvujeme speciální rehabilitační centrum Hájek v Šťáhlavech. Tyto rehabilitace nám velice pomáhají, ale bohužel je neproplácí pojišťovna či stát, či na ně nijak nepřispívají. Samotná rehabilitace nás stojí 64.000,- (https://centrumhajek.eu/therasuit-centrum/cenik-sluzeb) a ubytování 15.000,- (https://centrumhajek.eu/ubytovani/home/cenik-ubytovani), se stravou a dopravou je to cca 81.000,-.

Bohužel jsem na Františka sama, i když s otcem se samozřejmě vídají, když je čas. Moje veškeré úspory už ale tzv. padly na podporu syna, tak takhle "žebráme".

A proč tyto rehabilitace? Protože nám neskutečně pomáhají - prognóza lékařů byla: "Dejte ho do ústavu, bude z něho nemohoucí ležák ..." - v současné době je Fandovi 5 let a chodí s oporou o jednu ruku! TO JE NA LEŽÁKA SUPER NE??!!

Z celého srdce moc děkujeme! Jarmila Švermová a František Tauber FCB: Náš bojovník František

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.