Logo
Ondřej Zmeškal

Ondřej Zmeškal

tandemové kolo

Cílová částka:

19 806 Kč

Vybráno: 19 806 Kč
Zbývá

Ondřej před osmi lety přišel nečekaně o zrak. Sport ho ale vrátil zpět do hry a po boku traséra se zúčastnil několika náročných mezinárodních běžeckých závodů a maratonů. Teď by se rád nominoval na paralymiádu v Tokiu, kde by chtěl soutěžit v triatlonu. Na cyklistickou část potřebuje tandemové kolo, jehož cena se šplhá až ke stovce tisíc korun. Rozhodli jsme se mu pomoci se sháněním finančních prostředků!

obrázek
obrázek
obrázek

Ondřej nám napsal:

Jsem nevidomý sportovec Ondřej Zmeškal z Nového Telečkova. Když jsem před osmi lety náhle ztratil zrak, nebylo to lehké období, ale právě sport mě vrátil znovu do hry. Jednoho dne jsem se totiž rozhodl, že místo truchlení nad svým osudem začnu pomáhat dalším lidem se zrakovým postižením a stanu se pro ně živoucí motivací, proč to nezabalit. Od prvních krůčků s vodicím psem Blackem a výběhů po boku traséra jsem se dopracoval až k účasti na výkonnostně náročných celosvětových závodech jako je IronMan v Německém Regensburgu, který jsem absolvoval za 11 hodin 10 minut a 19 sekund a umístili jsme se na šestém místě nebo nejtěžší maraton světa vedený po Čínský zdi s 5164 schody.

Rád si dávám výzvy, abych sobě, ostatním nevidomým i vidícím lidem ukázal, že s vytrvalostí se dá zvládnout vše. Uskutečnil jsem charitativní přeběh 600 KM POSLEPU napříč Českou republikou od západu na východ – pro malé nevidomé sportovce jsem ve veřejné sbírce vyběhal přes 280.000 Kč, aby mohli mít kvalitnější a plnohodnotnější život. Právě se připravuji na svůj velký sen, kterým je paralympiáda v Tokiu 2021. Bohužel jsem ve své přípravě odkázaný na pomoc sponzorů, nadací a drobných dárců, protože nevidomí sportovci nejsou placení svazem. Příprava triatlonisty je nákladná vybavením. Cyklistická část je nejnáročnější. Je specifická tím, že když si kupujete kolo, kupujete si ho po komponentech rám, kola, sedla vše zvlášť. Investovali jsme do kvalitního rámu, kotoučových brzd a řazení přes 100 tisíc. Chtěli bychom požádat o podporu na další nutné komponenty.

3x Silniční wattmetr 4iiii Precision Shimano Ultegra 8000 – cena za kus 13 489 Kč vč DPH

Wattmetry používám k měření výkonu při jízdě, můžu díky nim efektivněji trénovat. Dva umístím na závodní tandemové kolo a jeden na domácí trenažér. Wattmetry dnes používají všechny špičkové cyklistické stáje.

Computer GARMIN Edge 520 Plus cena 4550 Kč

GPS cyklopočítač s navigačním systémem, který mně i mému parťákovi řekne nejen kde zrovna jsme, ale i náš výkon, tepy, počty kilometrů nebo kolik jsme nastoupali metrů, prostě nás hlídá, abychom se při tréninku neflákali.

Snímač tepové frekvence GARMIN – cena 1600 Kč

Při jakémkoliv sportu je dobré hlídat si tepovou frekvenci a umět podle ní trénovat ve vrcholovém sportu je to nutnost.

2x sedlo – Specialized Romin Evo – cena za ks 3399 Kč

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.