Logo
Czech ParaDance Sport SUT

Czech ParaDance Sport SUT

Podpora činnosti klubu a pohybových aktivit

Cílová částka:

112 000 Kč

Vybráno: 51 775 Kč
Zbývá 60 225 Kč

Tanec na vozíku neboli ParaDance Sport se v České republice začal opravdu rozvíjet před necelými čtyřmi lety. Součástí oblíbeného pořadu Stardance aneb když hvězdy tančí je sice pravidelně charitativní večer, v rámci něhož vystupují spolu s tanečními páry i tanečníci hendikepovaní, ale v praxi pro ně nebyla žádná možnost, jak se rozvíjet dále a sportovat i na výkonnostní úrovni. Ve spolupráci se Sportovním klubem vozíčkářů se na rozvoj této sportovní disciplíny zaměřil Czech Para Dance Sport SUT. V současnosti máme 5 klubů napříč celou republikou, které se tanci na vozíku věnují a to jak ve formě výkonnostního sportu, tak ve formě společenského tance. Podařilo se nám vychovat reprezentaci ČR, mistry ČR v kategorii Combi ve standardních tancích (Jan Kohout & Karolína Anna Mockl Dvořáčková) a latinskoamerických tancích (Jan Beránek & Marcela Řasová).

V roce 2021 jsme zorganizovali Světový pohár v tanci na vozíku, kterého se zúčastnilo 56 parasportovců z celého světa (16 států), v loňském roce jsme byli pověřeni na základě velkého úspěchu Mezinárodním paralympijským výborem pořádáním Mistrovství Evropy v tanci na vozíku, které se historicky poprvé konalo v Praze.

Pravidelně pořádáme semináře a soustředění pro tanečníky na vozíku i pro jejich partnery, pořádáme sérii ligových soutěží a již zmiňované mezinárodní soutěže.

ParaDance Sport je jeden z mála možná jediný plně inkluzivní sport, který propojuje svět zdravého sportu s parasportem. V kategorii Combi tančí pár složený ze zdravého a hendikepovaného tanečníka.

Právě v této kategorii se naše dva mistrovské páry připravují na letošní nejvyšší soutěž Mistrovství světa, které se odehraje v Janově 24.-26.11.2023. Zejména šestnáctiletá Karolína Anna Mockl Dvořáčková s partnerem Janem Kohoutem má ztížené podmínky přípravy, neboť dosud trénovali v Liberci, odkud oba pochází. Od září se Karolína stěhuje do Prahy, kam nastoupila na střední školu.

obrázek
obrázek
obrázek

Tréninky, které před MS musí být 3 – 4x týdně jsou právě díky 114km, které dělí Prahu a Liberec finančně velice náročné.

Příprava obou párů vychází na 65 000 Kč, Karolínina pak dalších 47 000 Kč. Rádi bychom Vás tímto požádali o finanční podporu, kterou bychom použili na naší činnost a zejména přípravu a účast našich sportovců na mezinárodních soutěžích.

Děkujeme za Vaši podporu!

Hejbni křídlem pro tento příběh!

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.