Logo
Parabadminton

Parabadminton

činnost klubu

Cílová částka:

50 000 Kč

Vybráno: 50 000 Kč
Zbývá

Od roku 2014 se v klubu Badminton Sharks Brno věnujeme juniorům a dospělým se zájmem o badminton handicapovaných. Naši sportovci jsou převážně vozíčkáři, ale i hráči a hráčky s postižením horních a dolních končetin. Za 8 let našich aktivit se nám podařila vytvořit 13 členná skupina, která je dlouhodobě největší v republice. Pravidelně pořádáme klubové a otevřené tréninky, letní kempy, exhibice, a dokonce i Mezinárodní mistrovství ČR v para badmintonu.

 

Největší dosavadní úspěchy českého para badmintonu nesou stopu našeho klubu. Lukáš Šembera se zúčastnil jako první Čech Mistrovství Evropy ve Francii 2018 a zapsal si úplně první výhru na světovém okruhu (Danish Para Badminton International 2019). Jan Matoušek dokázal zvítězit jako první Čech zápas dvouhry na světovém okruhu (Spanish Para Badminton International 2021). Jan Matoušek s Lukášem Kynclem se nominovali na Mistrovství světa v Japonsku 2022. Lukáš Kyncl vyhrál historicky první zápas smíšené čtyřhry a po postupu ze skupiny se umístil na 5.-8. místě na světovém okruhu (Bahrain Para Badminton International 2022).

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

V tomto roce už máme za sebou Spanish Para Badminton International 2023. Připravujeme se na Polish Para Badminton Open 2023, Slovak Para Badminton Open 2023 a Mistrovství Evropy v Nizozemsku. Sami jsme ale také pořadateli mezinárodně uznávaného utkání, a tak ve spolupráci s Emilova sportovní, z.s. organizujeme 6th Czech Para Badminton EMIL OPEN 2023, které proběhne koncem května v Praze. Očekáváme neuvěřitelnou účast 15 zemí.

 

Rádi bychom Vás tímto požádali o finanční podporu, kterou bychom použili na naši činnost, abychom se i nadále mohli rozšiřovat a pokračovat v našich aktivitách. Děkujeme Vám!

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.