Logo
Česká golfová asociace hendikepovaných

Česká golfová asociace hendikepovaných

Podpora začínajících hráčů

Cílová částka:

100 000 Kč

Vybráno: 100 000 Kč
Zbývá

Česká golfová asociace hendikepovaných (CZDGA) je organizací s celorepublikovou působností, která vznikla v roce 2009 a jejímž hlavním cílem je umožnit co největšímu počtu dětí, mládeže a dospělých s tělesným postižením přístup ke golfu. Jsme plnohodnotným členským subjektem České golfové federace a Evropské golfové asociace hendikepovaných (EDGA). 

Od samého počátku se snažíme pod hlavičkou projektu „Golf bez bariér“ budovat optimální tréninkové a herní podmínky pro hendikepované golfisty a prezentovat široké veřejnosti golfjako sport, který spolu mohou provozovat zdraví i hendikepovaní bez ohledu na druh svého postižení. Záběr působení CZDGA je velmi široký a zahrnuje práci se sportovci všech výkonnostních úrovní.

Své první odpaly mohou zájemci o paragolf zkoušet pod vedením vyškolených trenérů v tréninkových centrech, kde je zároveň možno zapůjčit základní vybavení, v některých je též k dispozici paragolfer – golfový vertikalizační vozík umožňující hru ze vzpřímené pozice paraplegikům. Kromě herní je hráčům poskytována i další podpora v podobě odbornýchkonzultací s lékaři, fyzioterapeuty a protetiky a poradenství ohledně výběru golfových holívčetně individuálních úprav dle potřeb každého hráče.

Desítky dětí pravidelně a s nadšením trénují v rámci golfových akademií, které fungují při speciálních školách pro děti a mládež s tělesným a zdravotním postižením. Zde pro bezpečnéa zábavné osvojení základů golfu využíváme výukový systém SNAG – hraje se plastovými holemi na různé cílové terče vybavené suchými zipy, míčky se podobají tenisákům. Všechny pomůcky jsou konstruovány tak, aby začátečníkům umožnily snadné zvládnutí základních úderů a pokročilejším plynulý přechod ke hře skutečnými golfovými holemi a míčky.

Veliké oblibě paragolfistů, kteří již mají osvědčení ke hře, se těší Český pohár CZDGA Golf Tour – série turnajů, které CZDGA každoročně pořádá na partnerských hřištích, a na nichžhrají hendikepovaní spolu s rodinnými příslušníky, přáteli a partnery asociace. Na těchto turnajích též sbírají první zkušenosti začínající hráči za vydatné podpory zkušenějších kolegů.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Nedílnou součástí naší činnosti je zajišťování podmínek pro výkonnostní paragolfisty, kteří tvoří reprezentační tým ČR. Ten se pravidelně účastní zahraničních turnajů započítávaných do světového žebříčku paragolfistů (WR4GD – The World Ranking for Golfers with Disability) a má na svém kontě řadu medailových umístění.

Kromě výjezdů na zahraniční turnaje se CZDGA zapojuje do mezinárodního dění rovněž v roli hostitele a každoročně pořádáme dva turnaje světového poháru – Czech Disabled Golf Masters a Mezinárodní mistrovství České republiky v golfu hendikepovaných (Czech Disabled Open). Doposud nejprestižnější paragolfovou akcí, kterou jsme v ČR realizovali, bylo Mistrovství Evropy jednotlivců v golfu hendikepovaných v roce 2016.

V neposlední řadě patří do aktivit CZDGA snaha o propagaci paragolfu jeho prezentací na rozmanitých sportovních a společenských akcích či charitativních turnajích. Výtěžek tohoto bychom rádi věnovali na pořízení materiálu pro začínající hráče a výukových sad SNAG pro golfové akademie.

Srdečně děkujeme všem za podporu!

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.