Logo
ParaCENTRUM Fenix

ParaCENTRUM Fenix

bezbariérová posilovna

Cílová částka:

50 000 Kč

Vybráno: 8 550 Kč
Zbývá 41 450 Kč

Cvičení je důležité. S poškozenou míchou dvojnásob!

 

ParaCENTRUM Fenix se svým mottem „Roztáčíme život naplno“ už od roku 2004 pomáhá lidem po poškození míchy k návratu k aktivnímu životu.


Usnadňuje přechod z institucionální péče do domácího prostředí, udržuje a rozvíjí zbytkový potenciál osob po poškození míchy, podporuje soběstačnost, pomáhá přijmout novou životní situaci klientům i jejich blízkým. Podporuje hendikepované při návratu na pracovní trh a umožňuje jim sdílet zkušenosti a informace prostřednictvím přednášek a besed. Šíří osvětu do škol, kde se studenti seznámí s tím, jak předcházet úrazu, i s tím, co následuje, když se úraz stane. Zajišťuje komplexní služby jako fyzioterapii, ergoterapii, bezbariérovou přepravu, osobní asistenci a sociální rehabilitaci, která zahrnuje poradenství v oblasti odstraňování bariér, pomůcek či např. intimního života a psychologické péče. Provozuje také půjčovnu kompenzačních pomůcek pro vozíčkáře.

 

Hlavním cílem činnosti ParaCENTRA Fenix je především soběstačnost lidí po poškození míchy, a proto se snaží u svých klientů dosáhnout co nejlepší fyzické kondice. Díky tomu se pak z dlouhodobého hlediska pro ně dříve obtížné překážky stávají mnohem jednodušší.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Pravidelné cvičení v životě člověka je celkově velmi důležité. Nejvíce je to patrné v okamžiku, kdy se člověk ocitne během několika vteřin na invalidním vozíku, ať už je to v důsledku automobilové nehody, nebo skoku do vody, či onemocněním míchy. Po dlouhé rekonvalescenci a svalové nečinnosti dochází rychle k úbytku svalové hmoty. Tak aby mohl být vozíčkář soběstačný, ať už se jedná o přesuny z lůžka na vozík, do auta, či jakékoliv aktivity každodenního života, potřebuje být v dobré fyzické kondici. 

 

To si klade za cíl bezbariérová posilovna ParaCENTRA Fenix, která je speciálně upravena pro osoby pohybující se jak na mechanickém, tak i elektrickém vozíku. Na celý cvičební proces dohlíží odborně vyškolený a certifikovaný trenér vozíčkář. Tato skutečnost klienty motivuje a psychicky podporuje k lepším výkonům. Díky pravidelnému cvičení jsou klienti méně závislí na pomoci druhých a přibližují se tomu, žít co nejvíce plnohodnotný život.

 

Žádáme o nadační příspěvek ve výši 50 000 Kč, který podpoří provoz nově obnovené bezbariérové posilovny.

Hejbni křídlem pro tento příběh!

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.