Logo
Powerchair Hockey

Powerchair Hockey

prezentace sportu veřejnosti

Cílová částka:

30 000 Kč

Vybráno: 28 116 Kč
Zbývá 1 884 Kč

Sbírka je určena na financování dvou celodenních akcí (v únoru a v dubnu 2023), které mají za cíl podpořit nově vzniklý brněnský tým a prezentovat sport PowerchairHockey veřejnosti. Ve spolupráci s kolegy z Prahy chceme nabídnout program skládající se z přednášek a praktických ukázek našeho sportu. Představí se pravidla, zkušenější hráči i zástupci z řad trenérů a rozhodčích. V praktickém bloku pak plánujeme dovednostní soutěže, tréninky a zápasy 2 na 2. Vybrané peníze tedy půjdou na zajištění pronájmů, občerstvení a příspěvků pro účinkující tvůrce programu a pomocníky.


Kdo jsme?

Jsme první brněnský tým Powerchair Hockey, tedy florbalu na elektrických vozících. Začali jsme trénovat v roce 2021 a rádi bychom se brzy dostali na úroveň dalších týmů v naší zemi. Jako oddíl Rolling lions spadáme klubově pod klub Emilova sportovní, díky čemuž si můžeme dovolit platit roční pronájem tělocvičny, avšak na další aktivity prostředky již nestačí. Protože se jedná o sport pro hráče s nejtěžším pohybovým postižením, je pro nás těžké si vydělávat a potřebujeme si zajistit asistenci na mnoho běžných činností, což omezuje naše možnosti vkládat větší prostředky do oddílu sami. Znamená to také potřebu pomoci i během našich tréninků a zápasů, kdy si většina z nás nedokáže svléknout bundu nebo připevnit hokejku k ruce či tzv. T-stick k vozíku. Věříme, že když se více dostaneme do povědomí, podaří se nám sehnat jak další hráče, tak pomocníky na tréninky a akce, abychom se mohli posunout zase o kus dál. Díky kolegům z Prahy máme navíc příležitost prezentovat Powerchair Hockey na vyšší úrovni a spoustu se toho od nich přiučit.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Přibližné výdaje: 

Kolem 12 000 Kč potřebujeme na samotný pronájem tělocvičny a učebny na dva vybrané termíny, jedná se tedy o částku nejnutnější. Další položkou je jídlo pro účastníky, což obnáší zajištění pitného režimu, objednání obědů a případného drobného občerstvení po dobu konání (cca 180 Kč na osobu za den). Poslední oblastní je personální stránka, kde jsou plánované výdaje na zaplacení brigádníků (cca 500Kč na osobu za den) a tvůrců programu (cca 800 na osobu za den) spolu s příspěvkem na přepravu účastníků a vybavení (sportovní vozíky, konstrukce, hokejky) z Prahy (cca 2200 Kč na den). Pokud by se nám podařilo vybrat více, využijeme peníze buď na propagační předměty pro rozdávání na akci, nebo pro platby spojené s příštími turnaji (startovné, zapůjčení auta pro přepravu vozíků apod.).

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.