Logo
Adéla Sekyrová

Adéla Sekyrová

Vrh koulí

Cílová částka:

44 500 Kč

Vybráno: 44 500 Kč
Zbývá

Adéla se narodila předčasně v 30. týdnu těhotenství. Prodělala krvácení do mozku a měla problémy s dýcháním. V inkubátoru strávila dva měsíce. Diagnóza zněla jasně – Dětská mozková obrna. Přesto se od 10 let věnuje lehké atletice vozíčkářů. Pořídili jsme ji novou vrhačskou židli, přispěli na dojíždění na tréninky, pravidelné odborné konzultace s fyzioterapeutem a nákup nového sportovního náčiní.

obrázek

Text žádosti:Adélka se narodila předčasně v 30. týdnu těhotenství. Prodělala krvácení do mozku a měla problémy s dýcháním, proto byla dlouho napojena na umělou ventilaci. Také prodělala těžší formu novorozenecké žloutenky, díky čemuž byla apatická a spavá. V inkubátoru strávila dva měsíce, než jsme si ji mohli odvézt domů. Diagnóza zněla jasně – Dětská mozková obrna.

Doma jsme začali intenzivně rehabilitovat, 6x denně jsme cvičili Vojtovu metodu. Od 10 ti měsíců jsme několikrát ročně absolvovali dvou týdenní rehabilitační pobyty v Dětském centru v Českém Těšíně. I přes veškerou péči Adélka žádné výrazné pokroky v pohybu nedělala. Po psychické stránce byla však vždy velice šikovná, brzy mluvila a hlavně se pořád smála. Ve čtyřech letech nastoupila Aďa do běžné školky, ve které jsme ji platili osobní asistentku. Nechodila a ani sama neseděla. Jemná motorika rukou byla také hodně omezená. Ve školce byla Adélka moc šťastná a hlavně měla plno kamarádů. Paní učitelky ji zapojovaly do všech činností. V 7 letech nastoupila Adélka do běžné Základní školy, kde ji pomáhala a dosud pomáhá asistentka pedagoga. Vyřídili jsme ji první invalidní i elektrický vozík. Adélka má plno aktivit. Chodí plavat, navštěvuje hipoterapii a jezdí na pravidelné rehabilitační pobyty do léčebny v Košumberku. Mezi její velké záliby patří sledování jakýchkoliv sportovních zápasů ať už v televizi nebo na živo. Nejraději však sleduje hokej. Je velkou fanynkou České reprezentace a pravidelně jezdí fandit hokejistům Vsetína. Má ráda zvířata, hlavně své dva labradory. Nyní má Adélka 14 let a chodí do 9. ročníku ZŠ. Prodělala již 5 ortopedických operací a dvě oční operace. Od 10 let se věnuje lehké atletice vozíčkářů, konkrétně hod kuželkou do dálky a hod diskem. Jezdí na soutěže v rámci Českého poháru po celé ČR, také reprezentuje ČR na MS IWAS juniorů. Byla již V Anglii, Holandsku (odsud si přivezla bronzovou medaili) a naposledy nyní v červenci v Praze. Rekreačně také hraje Bocciu. Všechny tyto aktivity jsou finančně náročné. Momentálně potřebujeme vyřešit pořízení nové vrhačské židle. Stávající již neodpovídá velikostně, neboť Adélka hodně vyrostla a nesplňuje už parametry, které má mít. Dále je pro nás finančně náročné dojíždění na tréninky. Dojíždíme 80 km. Také bychom chtěli Adélce alespoň párkrát do měsíce zajistit odbornou konzultaci s fyzioterapeutem. Od příštího roku bude mít Adélka ještě novou, třetí disciplínu vrh koulí a s tím bude spojen další nákup sportovního náčiní. Náklady budou cca 50 000 Kč. Budeme tedy vděčni za jakoukoliv finanční podporu. Zároveň moc děkujeme nadaci Emil, že si Adélku na MS v Praze vybrala a chce jí poskytnout pomoc.

Mockrát děkujeme manželé Sekyrovi

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.