Adam se narodil se svalovou dystrofií Duchennova typu, která způsobuje postupné ochabování svalů. Jeho největším zájmem je sport pro lidi s nejtěžším tělesným postižením, zvaný BOCCIA. Věnuje se mu již přes 7 let, je reprezentantem ČR. **Adam se chce ve hře stále zlepšovat a k tomu by mu měla pomoci speciální rampa i nové kvalitní míče. Ty jsme mu pořídili.

obrázek
obrázek

Text žádosti:

Adam se narodil s onemocněním zvaným svalová dystrofie Duchennova typu, která způsobuje postupné ochabování svalů. Ve svých 20 letech je proto upoután na elektrický invalidní vozík, hýbe jen prsty a je zcela odkázán na pomoc druhých. Přes všechny nesnáze života Adam vystudoval gymnázium v Hradci Králové. Jeho největším zájmem se stal sport pro lidi s nejtěžším tělesným postižením, zvaný BOCCIA.

Adam žije s rodiči v bytě, který stále splácí, v obci Rohovládova Bělá. Otec je zaměstnancem Obecního úřadu v obci a matka pracovala jako učitelka v místní mateřince, ale s postupně se zhoršujícím zdravotním stavem Adama, z této pozice odešla a stala se pečující osobou.

Paralympijskému sportu boccia se Adam věnuje 7 let a na základě stabilních výsledků v Národních turnajích ČFSH se stal pro rok 2017 Reprezentantem ČR. Rok 2017 byl pro Adama prvním rokem na mezinárodní scéně. A byl to rok fantastický.

Regionální evropský pohár – 2. místo V červenci Adam absolvoval Regionální Evropský pohár v Polsku, kde vybojoval pro ČR stříbrnou medaili. Světový otevřený pohár – 19. místo V srpnu si Adam odvážel mnoho nových zkušeností z Otevřeného světového poháru ve Španělsku. Mistrovství Evropy – 4. místo Třetím závodem tohoto roku bylo Mistrovství Evropy v Portugalsku.

Adam dosáhl mezi 35 nejlepšími hráči Evropy na semifinále a vybojoval fantastickou 4. příčku. Ve čtvrtfinále tohoto závodu Adam vyřadil portugalskou legendu sportu boccia Josého Carlose Maceda, několikanásobného paralympijského šampióna. Byl to úžasný úspěch.

V nadcházejícím roku 2018 má Adam zájem se ve hře stále zlepšovat a k tomu by mu měla pomoci pomůcka (rampa) i nové kvalitní míče.

Budeme Vám velmi zavázáni, rozhodnete-li se mu finančně pomoc na nákup těchto pomůcek.