Logo
Martínek

Martínek

tříkolka

Cílová částka:

12 000 Kč

Vybráno: 12 000 Kč
Zbývá

Martínek na svět přišel předčasně v 25. týdnu jako jedno z dvojčat. Ačkoliv se lékaři v nemocnici snažili, jeho sestřička svůj boj se životem po 3 dnech prohrála. Jeho start do života nesl s sebou nejednu překážku, která souvisí s předčasným narozením. Kromě silné zrakové vady, má zavedený VP shunt, který mu pomáhá odvádět přebytečný mozkomíšní mok do břicha. Rovněž mu byla diagnostikována Dětská Mozková Obrna. Aby se mohl Martínek alespoň částečně zařadit do sportovní rodiny, pořídili jsme mu speciální tříkolku.


Text žádosti:

Martínek na svět přišel předčasně v 25. týdnu jako jedno z dvojčat. Ačkoliv se lékaři v nemocnici snažili, jak nejlépe mohli, jeho sestřička svůj boj se životem po 3 dnech prohrála. Martínek s jeho 870 g porodní váhy byl silnější a zůstal na světě. Jeho start do života nesl s sebou nejednu překážku, která souvisí s předčasným narozením. Poškození zrakového orgánu, který mu nyní kompenzují brýle o 6 dioptriích. Vzhledem ke krvácení do mozku a hromadění mozkomíšního moku lékaři přistoupili k operačnímu zákroku a zavedení VP shunt, který Martínkovi pomáhá odvádět přebytečný mozkomíšní mok do břicha. Martínek má také diagnostikovanou Dětskou mozkovou obrnu.

Rodiče s Martínkem poctivě a pravidelně rehabilitují, nyní je hochovi 6 let a začal navštěvovat mateřskou školu školku, kde se za podpory asistentky pedagoga seznamuje s ostatním spolužáky a s každodenními běžnými činnostmi a aktivitami. Za tu dobu se také, díky intenzivní rehabilitaci, naučil vzpřímeně sedět, pro cokoliv a kamkoliv potřebuje, si v tuto chvíli doleze. Rodiče by chtěli Martínka alespoň částečně zařadit do sportovní rodiny a pořídit mu speciální tříkolku od firmy Loped.

Děkujeme za vaši podporu a držíme Martinkovi a jeho celé rodině palce.

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.