Logo
Mirek Škrlík

Mirek Škrlík

Běžky

Cílová částka:

16 500 Kč

Vybráno: 16 500 Kč
Zbývá

Mirek je už dospělý chlap, který se od narození potýká s dětskou mozkovou obrnou a je skvělým příkladem toho, jak i přes handicap vést plnohodnotný život plný sportu. Pracuje na základní škole, kterou sám navštěvoval, jako asistent žáků s handicapem a ve volném čase se věnuje rodině a cyklistice. Jsme rádi, že jsme mu mohli udělat radost a pořídit mu nové běžky na zimu.


Text žádosti:

Mirek se od svého narození potýká s dětskou mozkovou obrnou. V nezměrném, nikdy nekončícím úsilí jí čelit mu pomohli hlavně jeho rodiče. Od útlého dětství s ním absolvovali „kolotoč“ vyšetření, rehabilitací, lázní a pravidelného domácího cvičení. Teď je to sice už dospělý chlap, ale je krásnou ukázkou toho, jak se dá s dětskou mozkovou obrnou žít plnohodnotný život se vším všudy.

Mirek pracuje na základní škole, kterou sám absolvoval, a to jako asistent tělesně handicapovaných žáků. I když v současnosti téměř veškerý čas dělí mezi rodinu – ženu, syna Jakuba a zaměstnání, svůj volný čas maximálně věnuje milované cyklistice. Zimní cyklistickou přípravu absolvuje na běžkách v Jizerských horách v okolí Bedřichova. Jeho běžky už bohužel dosluhují a s ohledem na velké závazky k rodině není pořízení nového vybavení momentálně v jeho finančních možnostech.

Mirek je velkým tahounem a motivací pro děti a hlavně jejich rodiče s podobnou diagnózou. Má rád výzvy, jejichž splněním neustále posouvá laťku svých sportovních i osobních cílů.

To vše zvládá i díky své úžasné rodině, přátelům, známým a neposlední řadě i PARACYCLING týmu handicapovaných sportovců v SK Jedlička Liberec.

Děkujeme za Vaší pomoc

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.