Logo
Ondra

Ondra

kvadrugby

Cílová částka:

70 000 Kč

Vybráno: 70 000 Kč
Zbývá

Ondra je po těžkém úrazu, který utrpěl po skoku do vody v roce 2015, následkem toho si přivodil poúrazovou tetraplegii, neurologickou míšní lézi C4 AIS A, a zlomil si 5.a 6.obratel., což znamená, že od prsou dolů své tělo neovládá, neovládá ani prsty rukou ale učí se ovládat stabilitu trupu. Před úrazem odmalička sportoval a vždy v kolektivních sportech, proto jeho volba na „vozíku“ padla jednoznačně na kvadruragby.

Ondra už nový sportovní vozík má. Náš příspěvek 70 000Kč jsme s velkým potěšením Ondrovi na vozík přidali a díky Jirkovi Ježkovi podpořili i jeho žádost v projektu Nezastavitelní, který částku potřebnou k pořízení vozíku dorovnal. Díky spojení sil může Ondra naplno rozvíjet své sportovní sny. Sledovat jeho aktivity můžete na facebookuhttps://www.facebook.com/fighterswheelchairrugby/

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Text žádosti:Jsem po těžkém úrazu, který jsem utrpěl po skoku do vody dne 9.7.2015, následkem toho jsem si přivodil poúrazovou tetraplegii, neurologická míšní léze C4 AIS A, a zlomil si 5.a 6.obratel. Já těmto termínům již rozumím, jednoduší ale spíše bude následující popis, od prsou dolů své tělo neovládám, neovládám ani prsty rukou ale učím se ovládat stabilitu trupu.

Chci být co nejvíce aktivní a soběstačný, proto jezdím na mechanickém vozíku, který je tou nejlepší možnou rehabilitací a umožňuje mě také maximální sociální kontakt se životem. Žiji a bydlím s tátou (od rozvodu rodičů v roce 2010), v domě cca 4 km od Nových Hradů v jižních čechách a státní hranice s Rakouskem. Mám mladšího bráchu se kterým se pravidelně navštěvujeme. S mamkou už tolik ne. Jsem stále student. Čtvrtý ročník Střední průmyslové školy technické a automobilní jsem dostudoval již na „vozíku“ a díky individuálnímu plánu přímo z RÚ Kladruby. Po propuštění z „rehabiliťáku“ jsem zvládl i maturitu.

Ještě před úrazem jsem chtěl studovat vysokou školu, zajímám se o technické obory. Po úrazu jsem se začal více zajímat o automatizované systémy vozidel v dopravě (také díky mému postižení a ostatním, kterým tyto technologie mohou pomáhat). I tento můj sen se mě splnil, byl jsem přijat na Jihočeskou univerzitu ZF, obor-Dopravní a manipulační technika, obchod, servis a služby. A stále studuji..

Před úrazem jsem odmalička sportoval a vždy v kolektivních sportech, proto má volba na „vozíku“ padla jednoznačně na kvadruragby. Rád bych v našem regionu založil kvadruragby tým, abych motivoval i jiné lidi na vozíku, aby byli aktivní a sportovali.

Až dostuduji rád bych se zabýval konstrukcí úprav všech druhů motorových vozidel, včetně autonomních druhů řízení pro osoby s různými druhy pohybových postižení. Vzhledem k tomu, že s výjimkou autobusu (tedy skupin D1 a D) jsem držitelem všech ostatních řidičských oprávnění, rád bych se zabýval výukou v autoškole a školením řidičů ve školícím středisku řidičů. Anebo bych se rád věnoval výuce technických oborů na nějaké Střední odborné škole.

Vše ale samozřejmě závisí na tom jak budu „dobrý a jestli tak bude o mne zájem“.

Video s Ondrou najdete na: https://youtu.be/0r0-o3obvGM

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.