Logo
Patrik

Patrik

Elektro trojkolka

Cílová částka:

16 000 Kč

Vybráno: 16 000 Kč
Zbývá

Patrik je jedenáctiletý kluk, který trpí Duchennovou svalovou dystrofií. Jedná se o progresivní svalové onemocnění výrazně zkracující život, při kterém dochází k úbytku svalové hmoty. Momentálně Patrik používá k pohybu mechanický invalidní vozík. Miluje sport, především rád plave a největší zálibou mu je trojkolka, na které společně se svou rodinu podniká různé výlety a umožňuje mu držet krok s aktivní rodinou. Jeho trojkolka se ale pokazila, proto jsme mu pořídili novou.

obrázek
obrázek
obrázek

Text žádosti:

Patrik je jedenáctiletý chlapec, který trpí Duchennovou svalovou dystrofií. Jedná se o progresivní svalové onemocnění výrazně zkracující život, při kterém dochází k úbytku svalové hmoty. Momentálně Patrik používá k pohybu mechanický invalidní vozík. Patrik je veselý rošťák, který chodí do 4. třídy základní školy, kde má spoustu kamarádů. Miluje sport, především rád plave a největší zálibou mu je trojkolka, na které společně se svou rodinu podniká různé výlety. Duchennova svalová dystrofie se v poslední fázi projevuje i ve svalech dýchacích a svalu srdečním. Onemocnění je zatím neléčitelné, i když výzkum léku probíhá již několik let velmi nadějně.

Patrik je i přes svůj handicap velmi veselý chlapec, kterého ze všeho nejvíc baví rošťárny a lumpárny. Svou nemoc snáší velmi trpělivě a z celé rodiny nejstatečněji. Chodí do 4. třídy základní školy a je velmi rád ve společnosti svých spolužáků. Pravidelně 2 X týdně chodí na plavání, což je jediný sport, který může dělat. V rámci rehabilitace navštěvuje jednou týdně hipoterapii.

Sport je naší rodinnou zálibou a ve volných chvílích rádi jezdíme na kole, lyžujeme, plaveme nebo jezdíme na turistické výlety. Patrik se účastní všech našich rodinných aktivit. Do svých 7 let dokonce lyžoval. Na kole jezdí od svých 2,5 let.

Postupně však musel přejít na mini elektrokolo a nyní na elektro trojkolku. Myslím, že kdyby byl zdravý, určitě by hrál hokej, protože ho velmi baví, chodit s taťkou fandit budějovickým hokejistům Motoru. Jeho největší zálibou je ale bezesporu jízda na již zmiňované trojkolce. Používáme jí takřka stále, ať už na procházky do města nebo na túry do hor. Je to náš velký pomocník a zároveň Patrikova velká záliba. Trojkolka je však často v opravně u Patrikova dědečka. Tu se nekontrolovaně rozjíždí, tu přestane svítit, špatně brzdí, přestává fungovat elektrika, baterka už nevydrží na nabití to, co na začátku.

Pokud bychom chtěli udělat Patrikovi radost, určitě by to bylo novou elektro trojkolkou, která dojede dále, umí i couvat (což je velké plus v Patrikově samostatnosti) a má měkčí brzdu, kterou Patrik lehce stiskne.

Na závěr nám dovolte ze srdce poděkovat za Vaši pomoc.

Jsme vděční všem, kterým není lhostejný osud druhých lidí.

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.