Logo
Pinokio

Pinokio

monoski

Cílová částka:

32 600 Kč

Vybráno: 32 600 Kč
Zbývá

Pinokio, o.s. je spolek, který sdružuje 10 hendikepovaných dětí a jejich rodiny. Děti jsou z různých míst ČR, různého věku a seznámily se při pravidelných lázeňských pobytech, hiporehabilitacích a akcích pro hendikepované. O založení sdružení se zasloužily dvě velmi akční maminky, které dalším rodinám předávají své zkušenosti. Pinokio, o. s. se snaží získat finanční podporu pro své děti na různé druhy rehabilitace, kompenzační pomůcky a také jejich koníčky. 5 maminkám s dětmi jsme proto zaplatili týdenní monoski kurz s instruktorem v Krkonoších.


Text žádosti:

Pinokio, o.s. je spolek, který sdružuje 10 hendikepovaných dětí a jejich rodiny. Děti jsou z různých míst ČR, různého věku a seznámily se při pravidelných lázeňských pobytech, hiporehabilitacích a akcích pro hendikepované.

O založení sdružení se zasloužily dvě velmi akční maminky hendikepovaných dětí, které dalším rodinám předávají své zkušenosti. Pinokio, o. s. se snaží získat finanční podporu pro své děti na různé druhy rehabilitace, kompenzační pomůcky a také jejich koníčky.

Jelikož jsme všechny maminky hodně sportovně založené, snažíme se překonávat bariéry a své děti i přes jejich hendikepy vedeme ke sportu, který nejen jim, ale i nám přináší hodně radosti a svobody. Plaveme, jezdíme na koni, hrajeme BOCCIU, jezdíme na speciální tříkolce LOPED, v zimě lyžujeme s MONOSKI, na hory vyrážíme s dětmi ve speciálním kočárku SPEKO a rádi vyzkoušíme i cokoliv jiného. Na Váš nadační fond se obracíme s žádostí podpořit naše hendikepované děti v oblasti lyžování s monoski. S dětmi pravidelně jezdíme na týdenní kurzy s monoski, které pořádá Centrum hendikepovaných lyžařů v Krkonoších: http://www.monoski.info

Některé děti pojedou již pátým rokem a některé mají za sebou první sezónu. Tento sport děti velice baví a rok od roku se neustále zlepšují. Jelikož během roku je třeba pro děti zajistit více potřebných rehabilitací, hiporehabilitací a různé kompenzační pomůcky, financí na zajištění tohoto kurzu nám moc nezbývá.

Týdenní kurz monoski (5 nocí) probíhá v Krkonoších a pořádá jej Centrum hendikepovaných lyžařů. A protože jsme maminky sportovně založené, neleníme a sami máme velký zájem naučit se jezdit s našimi dětmi a umět zacházet s monoski na vleku, lanovce a sjíždět všechny kopečky, abychom v zimní sezóně mohli s dětmi vyrazit společně si zalyžovat a monoski si zapůjčit.

Týdenní kurz monoski s instruktorem: 2 500 Kč pro dítě (ubytování, polopenze, permanentka, instruktor, veškeré lyžařské vybavení s monoski) Doprovod: 4 000 Kč (ubytování, polopenze, permanentka, zaškolení instruktorem) Počet dětí: 5 Doprovod: 5 Celková cena kurzu včetně doprovodu: 32 500 Kč .

Děkujeme za podporu, Ing. Marcela Helegdová

Podívat se na Pinokio můžete také na: http://www.sdruzenipinokio.cz/

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.