Logo
SK Hobit brno

SK Hobit brno

Basketbal na vozíku

Cílová částka:

40 000 Kč

Vybráno: 40 000 Kč
Zbývá

SK Hobit Brno vznikl již v roce 1994 jako klub pro basketbal vozíčkářů. Od té doby jím prošlo mnoho hráčů, z nichž mnozí hráli či hrají v zahraničí a jsou členy české reprezentace. Oslovili nás s projektem „Vracím se do hry“, jehož cílem je podpora handicapovaných osob, konkrétně mladých lidí po úraze páteře. Projekt prospěje mladým lidem v Brně ve věku od 15 do 25 let, kteří jsou po úrazu páteře na vozíku a potýkají se s řadou problémů.Přispěli jsme jim proto finančně, aby mohli začit měnit věci k lepšímu.

obrázek
obrázek

Text žádosti:SK HOBIT Brno vznikl již v roce 1994, je klubem pro basketbal vozíčkářů. Od té doby jím prošlo mnoho hráčů, z nichž mnozí hráli či hrají v zahraničí a jsou členy české reprezentace v tomto sportu. Tým má zkušený a stabilní realizační tým - trenér, mechanik, manažerka, fyzioterapeutka, organizační pracovníci. Hobit aktivně pořádá mezinárodní turnaje a sám se jich v zahraničí účastní. Klub se účastní už několikátou sezónu Rakouské národní klubové soutěže, ve které se mu jednou podařilo zvítězit!

Součástí činnosti je vyhledávání a práce s novými hráči. Klub nabízí osobám se zdravotním postižením jednu z forem komplexně pomáhající se vyrovnat s jejich handicapem. Upevňuje silnou vůli překonávat překážky, nevzdávat se snadno, učí se týmové spolupráci, posiluje jejich vztah k sobě samému, v neposlední řadě se zlepšuje jejich celková fyzická kondice a možnosti sebeobsluhy a překonávání bariér.

Cílem projektu „Vracím se do hry“, do kterého je klub zapojen, je podpora handicapovaných osob, konkrétně mladých lidí po úraze páteře. Projekt prospěje mladým lidem ve věku od 15 - 25 let v Brně, kteří jsou po úrazu páteře na vozíku a potýkají se s řadou problémů. Díky svému věku jsou rizikovou skupinou. Sport (basketbal na vozíku), jim může pomoci toto období lépe překlenout, zajistit jim pravidelnou a smysluplnou činnost. Dokážou si, že i na vozíku mohu být úspěšní a dosáhnout srovnatelných výsledků se zdravými sportovci. Zapojí se aktivně do komunity lidí. Bude zajištěna materiální podpora - vozíky.

Rádi bychom požádali o příspěvek na pronájem bezbariérové sportovní haly v Brně, kde probíhají tréninky. Budou vytvořeny speciální tréninky pro nováčky, kterých se budou účastnit i zkušení hráči, kteří jim budou předávat své zkušenosti.

Chceme vytvořit vstřícné podmínky pro nové hráče, abychom jim usnadnili návrat nejen do sportovního života. Chceme, aby cítili, že jsou součástí svého týmu.

Předpokládáme, že přímo pro nováčky budou určeny cca 4 tréninky měsíčně = 8 hodin x 500 Kč za hodinu x 10 měsíců = 40.000 Kč.

Děkujeme za zvážení podpory naší činnosti. Hana Valová, koordinátorka aktivit

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.