Logo
Terezka

Terezka

paradrezura

Cílová částka:

12 115 Kč

Vybráno: 12 115 Kč
Zbývá

Terezce je 11 let a se svou jezdeckou kariérou začala již ve 4 letech v rámci hipoterapie. Narodila se s Apertovým syndromem - srůstem prstů na horních a dolních končetinách. Do 7 let prodělala okolo 45 operací rukou a nohou, dnes má díky skvělé práci doktorů všech 10 prstíků, bohužel jen minimálně pohyblivých. Koně ji pomáhají vypořádat se s nelehkým osudem a proto jsme ji přispěli na náklady spojené s ustájením koně.


Text žádosti:

Jmenuji se Tereza Dubcová a je mi 11 let. Svou jezdeckou kariéru jsem začala již ve 4 letech v rámci hipoterapie. Láska a touha po koních mi pomohla překonat těžké životní začátky. Narodila jsem se s Apertovým syndromem - Je to srůst prstů na horních a dolních končetinách a také špatné srůsty lebečních švů, to znamená, že když jsem se narodila, neměla jsem žádné prstíčky, pouze srostlý chumel kostí a svalové hmoty. V půl roce mého života jsem musela podstoupit náročnou operaci hlavy a očí a do 7 let jsem prodělala okolo 45 operací rukou a nohou, ale dnes je vše jinak, díky skvělé práci doktorů mám všech 10 prstíčků i když jen minimálně pohyblivých.

Nic z toho mi však nezabránilo v ježdění, do kterého jsem se bezmezně zamilovala. Po registraci v České jezdecké federaci jsem v 7 letech začala svou jezdeckou kariéru PARADREZURNÍHO jezdce. Po roce a půl trénování mi bylo umožněno zúčastnit se prvních velkých závodů a to Mistrovství České republiky 2014 v PARADREZUŘE, kde jsem obsadila 3 místo. V 9 letech, tedy o rok později, přišla další možnost ukázat co umím. Znovu jsem se zúčastnila Mistrovství české republiky 2015 a tentokrát přišlo velké vítězství, obsadila jsem 1.místo.

Byla to pro mne velká motivace a otevřeli se mi tím dveře do sportu, který jsem si zamilovala. Byla jsem pozvaná na soustředění se skvělou anglickou trenérkou, která mi dala spoustu cenných rad, dále jsem byla pozvaná na další soustředění s nejvýznamnější francouzskou trenérkou Kathy Amos Jacobs a zúčastnila se mnoha soutěží a závodů. Mezi mé největší úspěchy patří např. 3x 1.místo v Národním drezurním šampionátu (2016), 1. a 4. místo v Paradrezurním šampionátu Heroutice (2016), 2. místo Mistrovství ČR (2016), 2. místo ve Finále Národního drezurního poháru (2016) a celkové 1.místo ze moji velmi úspěšnou sezonu 2016 v PARADREZURNÍM POHÁRU. Dalším velkým úspěchem byla nominace do soutěže Zlatý oříšek 2016 (soutěž pro nejtalentovanější děti ČR), kde jsem se probojovala až do národního finále mezi 30 nejlepších dětí z ČR. Tuto soutěž vysílala Česká televize a Radio Junior.

Rok 2017 byl pro mne v paradrezurním jezdectví velmi úspěšný – 3 x 1. místo v Národním drezurním šampionátu a jasná kvalifikace na Mistrovství ČR, 1. místo na MČR v Brně, 2. místo ve Finále Drezurního poháru ČJF 2017.

Pár slov o tom co je PARADREZURA: Je to jezdecký sport pro handicapované jezdce , kdy jezdec předvádí se svým koněm předem danou úlohu na obdélníku 20x40 nebo 20x60m po jehož obvodu je umístěno 8-12 písmen. Drezurní úloha obsahuje určitý počet cviků a jejich obtížnost je daná stupněm výcviku – od základní obtížnosti pro začínající koně nebo jezdce jako jsem já až po velmi těžkou obtížnost pro ty nejzkušenější jezdce. Úlohu hodnotí 3-5 rozhodčích, kteří jednotlivé cviky hodnotí známkami od 0 do 10, kdy 10 je známka nejlepší. Celkový výkon je dán součtem všech známek a uvádí se obvykle v procentech. Velmi oblíbenou soutěží jsou volné sestavy na hudbu, kdy jezdci musí v časovém limitu předvést předepsané cviky, které mohou seřadit a doplnit podle vlastního uvážení. Paradrezura patří mezi paralympijské sporty, pravidelně se konají mistrovství světa a Evropy. V roce 2006 se parajezdectví stalo osmou disciplínou FEI - Mezinárodní jezdecké federace.

Kromě krásy s sebou tento sport nese i nemalé finanční náklady. Chtěla bych vás proto požádat o příspěvek na sezonu závodů 2018. Konkrétně na dopravu a ustájení koně.

Za všechny příspěvky moc děkuji! Tereza

obrázek
© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.