Logo
Vojta a Domov Narnie

Vojta a Domov Narnie

sportovní pomůcky

Cílová částka:

33 650 Kč

Vybráno: 33 650 Kč
Zbývá

Domov Narnie je denní stacionář pro děti s mentálním i kombinovaným postižením. Ten už více jak 10 let navštěvuje i Vojta, velmi aktivní a veselý kluk. Vojta rád běhá a skáče a protože v Narnii neměli žádné žíněnky, válel sudy po postelích. Rozhodli jsme se to změnit a zaplatit Narnii novou tělocvičnu, kam pořídili kromě žíněnek i míče a lavičky.


Text žádosti:

Vojta je třináctiletý modrooký blonďák s kombinovaným postižením. To znamená, že se u něj projevila jak mentální porucha, tak porucha autistického spekttra. Od roku 2008 navštěvuje stacionář Narnie pro děti s mentálním a kombinovaným postižením. Nedokáže chvíli posedět a během dne neustále něco vymýšlí. Vojta je nesmírně aktivní chlapec, který miluje veškerý sport v létě i v zimě, zbožňuje výlety a jídlo.

Kdo je Vojta? Přeci nedílný člen Narnijské party. Narnii navštěvuje od roku 2008, kdy k nám začal docházel do denního stacionáře. Dnes už je členem toho týdenního. Víkendy tráví v Morkůvkách se svou rodinou – maminkou a dvěma mladšími sourozenci. Vojtova povaha je pestrá jako paleta! Je to opravdu nesmírně aktivní chlapec, o kterém pečovatelky se smíchem říkají, že je jako natažený klíčkem. Občas jsou to aktivity zcela neškodné, Vojta třeba rád běhá a skáče.Taky rád válí sudy po postelích nebo na zemi, protože žíněnky v Narnii nemáme. Jednou za čas ovšem dostane i praštěnější nápady, třeba když se osprchoval i v oblečení a vyplavil u toho celou koupelnu. Nebo když se jednoho dne rozhodl vylít čaj ze všech konviček. Vojta není pro ostatní nebezpečný, jen je to prostě živel. Nebýt jeho postižení, pravděpodobně by z něj byl sportovec nebo přinejmenším učitel tělocviku.

Miluje totiž jízdu na koloběžce, na tříkolce nebo na tobogánech v aquaparku. V zimě sjíždí kopce na sáňkách nebo na bobech, které by se nám v Narnii tuze hodily. Vojta zbožňuje výlety, na kterých se vždycky těší, až si dá za odměnu (za vzorné chování) hranolky. Krom hranolek je velký fanda sladkých jídel a dobrot, hlavně buchet a sušenek.

Úplně největší ránou je pro Vojtu špatné počasí, během kterého nemůže ven a musí zůstat uvnitř, kde nemá dostatečný prostor a vybavení pro blbnutí.

I proto hodláme veškerý výtěžek věnovat na nákup sportovních a rehabilitačních pomůcek jako jsou kola, tříkolky, boby, helmy, žíněnky na cvičení, houpačky, lavičky a další vybavení pro naši tělocvičnu.

obrázek
© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.