Logo
Richard

Richard

Golf

Cílová částka:

20 000 Kč

Vybráno: 20 000 Kč
Zbývá

Ríšovi je 13 a trpí těžkou nedoslýchavostí. Je velmi šikovný a pohybově nadaný, ale bohužel kvůli naslouchátkům nemůže řadu sportů dělat. Zkoušel hokej, ale zvuk, který se na stadionu odrážel a rozléhal, ho mátl a špatně se na hřišti orientoval. Při náročnějších aktivitách u kterých se potí, mu zase naslouchátka kloužou a vynechávají. Ideálním se ukázal býti golf, ve kterém je Richard dobrý a velmi ho baví. Je to však finančně náročný sport, proto nás Ríšovi rodiče poprosili o finanční pomoc.

obrázek
obrázek
obrázek

Richard se narodil jako zdánlivě zdravé dítě. Když Ríša rostl, zdálo se nám, že málo mluví. Pediatr ale nic zvláštního nepoznal. Nám to ale nedalo a začali jsem pátrat proč. Přes logopedii jsme se nakonec dostavili na foniatrické vyšetření. V tu dobu byly Ríšovi 2,5 roků. Výsledek byl pro nás rodiče šokující. Středně těžká až těžká nedoslýchavost. Lékaři začali ihned jednat. Zakoupili jsme základní sluchadla na obě uši. Ty ale pomohly Ríšovi velmi omezeně.

Po cca dvou letech jsme ze svých úspor zakoupili kvalitní sluchadla od firmy Phonak za cca 60.000,- a po čase přijímač tzv. Roger pen, který umí zvuk digitálně převést do sluchadel. Obrovská pomůcka hlavně do školy a ke sportování. Bohužel sluchadla i Roger mají omezenou životnost a už dosluhují. Abychom Ríšovi mohli zajistit kvalitní vývoj a poslech ve škole a při golfu, sluchadla pořizujeme za téměř 100 tisíc korun.

Ríša je pohybově i sportovně velmi nadaný. Zkoušel hrát hokej, při hokeji se ale moc dobře necítil, neboť se zvuky na stadionu rozléhají a ozývají, tudíž se špatně orientoval a taky pot nedělal dobře sluchadlům. Od cca pěti let hraje i tenis a to do dnes. Ale vzhledem ke sluchadlům nemůže podávat ten nejlepší výkon. Opět sluchadlům vadí pot a navíc při prudkých pohybech sluchadla dobře za ušima nedrží. Ríšovi se od mala líbí i golf. Zakoupili jsme mu tedy jednu hůl. V létě 2017 jsme náhodou navštívili golfový klub. Trenér, který se na odpališti zrovna nacházel, si Richarda ihned všiml. Od té doby trénuje a hraje golf. Za dva roky dosáhnul na handicap 18,8. Vyhrál několik turnajů v jeho kategorii a stal se absolutním vítězem ve své kategorii v tour Morava cup 2019. Golf se stal jeho sportem č.1 i díky „jeho píli “ a hlavně negativně to nezatěžuje jeho sluchadla a konečně se při sportu cítí dobře.

Ríšovo velké přání je více se zdokonalovat v golfu. My, jako rodiče, bychom ho rádi podporovali, aby byl lepší a lepší, aby neměl pocit, že díky své nedoslýchavosti je méněcenný, abychom jsme mu my i on sám si zvýšil sebevědomí tím, že v něčem vyniká. V roce 2020 se Ríša chystá hrát národní golfovou tour mládeže a opět zabojovat v Morava cupu a jiných menších turnajích. Na Vánoce dostane novou hůl za cca 5.500,-, novou baterii na golfový vozík za 8.000,-.Aby se Ríša v golfu opravdu zlepšoval, tak to vše a spoustu dalších věcí potřebuje. Musíme pořídit golfový laser, jehož pořizovací cena se pohybuje kolem 10.000,- a bez kterého se neobejde, kvalitní golfové boty ,pořizovací cena cca 3.5000,-, zaplatit roční členský poplatek 3.100,- , aby se posunul dále, měl by absolvovat i jarní tréninkový camp 540,- eur (Slovensko), dvakrát týdně trénovat, navíc ještě 4 jednodenní celodenní campy. Startovné na jednodenní turnaj je 300,-. V roce 2019 absolvoval celkem 28 turnajů. Obracíme se na nadaci Emil, a prosíme, zda by nadace mohla posoudit Ríšův příběh a přispět na pořízení nutných předmětů ke hře a případně i na poplatky, tréninky a tím Ríšu podpořili a pomohli mu snížit alespoň hrací handicap v golfu co nejníže. Zdravotní handicap se mu bohužel nesníží, ten má na celý život.

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.