Logo
Šimonek

Šimonek

Nový vozík na parabadminton

Cílová částka:

70 000 Kč

Vybráno: 70 200 Kč
Zbývá -200 Kč

Šimonek se narodil v lednu roku 2013 jako zdravý novorozenec. První zlomeninu měl již za rok na obou kostech pravého předloktí. O tři měsíce později si zlomil levou holenní kost. Následovalo genetické vyšetření se stanovením diagnózy Osteogenesis imperfecta. Dnes je Šimonkovi téměř 10 let a jeho tělíčko prožilo již více než 25 zlomenin.

Šimonek je však velmi hbitý a sportovně založený, proto se snažíme jakkoli s ním sportovat. Rád plave a účastní se i plaveckých závodů za klub Kometa Brno. Když počasí dovolí, jezdí na handbiku. Taky vyzkoušel sledge hokey, monoski, stolní tenis, basketball na vozíku, ale jeho největší láskou je parabadminton.

K parabadmintonu se dostal v roce 2020, díky klubu Badminton Sharks, který ho přijal do svých řad. Po pilném trénování a aktivitě trenérů, Tomáše Vovese a Pavle Grycové, se mohl a úspěšně zúčastňuje nejenom Mistrovství České republiky, kde si odnesl cenný kov ze čtyřhry s parťákem Tomášem Grycem, ale i na turnajích v Polsku. Na posledním turnaji v Zakopaném byl ve čtyřhře mužů na třetím místě s Lukášem Kynclem a ve smíšené čtyřhře obsadil se svou polskou spoluhráčkou, Magdalenou Kozerou, také třetí místo. 

Rád by se zlepšoval a útočil na příčky nejvyšší. K tomu však potřebuje nový sportovní vozík na parabadminton, který nejenže bude přesně na něj, ale hlavně bude dostatečně stabilní, aby nedocházelo při hře k přepadání.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.