Logo
SKH METEOR

SKH METEOR

sportovní pomůcky

Cílová částka:

23 961 Kč

Vybráno: 23 961 Kč
Zbývá

Sportovní klub handicapovaných Meteor Plzeň vznikl na jaře v roce 2002. Z původních 3 zakládajících členů jich je v současné době 19, z toho 15 hráčů. Začalo se trénovat o víkendech v tělocvičně, kde si hráči osvojovali svou dovednost a seznamovali se se samotnou hrou. Sportovní zážitky se časem násobily turnajovými florbalovými zápasy vozíčkářské ligy, ale i exhibičními utkáními na akcích. Za finanční podporu klub pořídil dresy, hokejky a kryty na kola.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Text žádosti:

Sportovní klub handicapovaných začal vznikat na jaře v roce 2002. Z původně třech zakládajících členů nás je v současné době devatenáct, z toho patnáct hráčů. Začalo se trénovat o víkendech v tělocvičně SPŠE na Slovanech, kde si hráči osvojovali svou dovednost a seznamovali se se samotnou hrou. Naše sportovní zážitky se časem násobily turnajovými florbalovými zápasy vozíčkářské ligy, ale i exhibičními utkáními na akcích.

Sportovní klub začal vznikat na jaře v roce 2002. Většina z nás jsme hokejoví fanoušci HC Škoda Plzeň, FC Viktoria Plzeň a setkáváme se na ligových zápasech, kde jsme se domluvili, že založíme tým a budeme hrát florbal. Zakládajícími členy byli Martin Černý, Radek Civiš a Vlastík Hahn, coby první vedení klubu, které se odhodlaně pustilo do práce. Přizvali další vozíčkáře z Plzně i okolí a nabídli jim atraktivní sportovní aktivitu. Z původně třech zakládajících členů nás je v současné době devatenáct, z toho patnáct hráčů. Od září 2002 jsme trénovali každý víkend v tělocvičně SPŠE (střední průmyslová škola elektrotechnická) v Plzni na Slovanech. Nyní trénujeme 2x týdně v tělocvičně základní školy v Třemošné. Začalo se trénovat o víkendech v tělocvičně SPŠE na Slovanech, kde si hráči osvojovali svou dovednost a seznamovali se samotnou hrou. Trenérem a kapitánem se stal Martin Černý, protože měl zkušenosti z Jedličkova ústavu. V začátcích nám finančně pomohlo VDI (výrobní družstvo invalidů), které nás podpořilo a mohli jsme nakoupit základní vybavení a postupně se nám podařilo získat i další sponzory. Hlavně jsme navázali spolupráci s florbalovými týmy, SK Akáda Janské Lázně, TJ Tatran Střešovice a SKV Loosers Praha.

Společně jsme se v roce 2003 podíleli na pořádání I.ročníku pětikolového mistrovství ČR florbalu vozíčkářů. I.kolo proběhlo 21.- 23.3. v Plzni. Významným mezníkem našeho klubu je 19.5.2003, kdy nám byly zaregistrovány stanovy u Ministerstva vnitra ČR a hrdě jsme mohli začít používat náš oficiální název: Sportovní klub handicapovaných Meteor Plzeň. Tento den jsme se stali právoplatným sportovním klubem. Naše sportovní zážitky se časem násobily turnajovými zápasy vozíčkářské ligy, ale i exhibičními utkáními na akcích zdravých hráčů jako Czech Open v Praze, kde byla několikrát možnost vyzkoušet si, jaký je to pocit zahrát si před plným hledištěm.

Vlastní naše exhibiční utkání jsme sehráli 16.9.2003 na plzeňském náměstí Republiky, při kulturně sportovním setkání pořádané org. Plzeňští vozíčkáři. Představili jsme tam florbal Plzeňanům a přišli se na nás podívat i zástupci města včetně primátora. 7.- 9.11. 2003 byla Plzeň pořadatelem IV.kola mistrovství ČR, florbalu vozíčkářů. V sezonách 2009 a 2010 za nás hráli hráči TJ Tatranu Střešovice s reprezentantem Zdeňkem Krupičkou a byli jsme účastníky play off , kde tým obsadil čtvrté místo.

Za finanční podporu bychom pro klub pořídili dresy, hokejky a kryty na kola pro 11 členů klubu.

Více zde: http://skh-meteor-plzen6.webnode.cz

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.