Logo
Stanislav

Stanislav

Powerchair hockey

Cílová částka:

35 000 Kč

Vybráno: 35 000 Kč
Zbývá

Stanislav má nemoc, která se nazývá achondroplazie a která spolu s vrozenou vadou páteře pro něj znamená život na vozíku. I přesto je aktivním člověkem, který rád sportuje. Přes 5 let hraje kolektivní sport, který ho velmi baví a naplňuje. Jedná se o florbal na elektrických vozících neboli Powerchair Hockey. Požádal nás o příspěvek na úpravu / vylepšení vozíku.V rámci Bike Prague jsme mu předali šek s částkou 35 000Kč na úpravu jeho sportovního vozíku. A je hotovo! Standa už jako raketa jezdí po hřišti a my se těšíme na jeho sportovní úspěchy!! Díky vám všem!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Text žádosti:

Jmenuji se Stanislav Cimpa, je mi 24 let. Narodil jsme se v prosinci, v roce 1991, v Praze. Studoval jsem střední školu při JUŠ obor Sociální péče – sociálně-správní činnost, kde jsem úspěšně složil maturitní zkoušku. V současné době pracuji na pozici pracovník digitalizační linky, na částečný úvazek (30 hod./týdně).

Má základní diagnóza se nazývá achondroplazie, která pro mne spolu s vrozenou vadou páteře znamená život na vozíku, ale i přesto to jsem aktivní člověk, který rád sportuje. Přes 5 let hraji kolektivní sport, který mne velmi baví a naplňuje. Jedná se o florbal na elektrických vozících nebo-li Powerchair Hockey. Jsem členem sportovního klubu EWSC Jaguars Praha. Klub je registrován v Českém svazu tělesně postižených sportovců a i v České federaci Powerchair Hockey. S klubem jsme v roce 2011 a 2012 vyhrály Českou Powerchair Hockey ligu. V roce 2013 a 2015 jsme skončily na 2.místě. Také jsme se účastnily několik mezinárodních turnajů (ve Švýcarsku, Německu a Holandsku), kde jsme končily vždy na dobrém umístění a dokonce se nám povedlo několik turnajů i vyhrát. Jak v českých i mezinárodních turnajích, se mi povedlo získat individuální ocenění za nejlepšího střelce a nejužitečnějšího hráče.

V momentální době se u nás znovuzakládá reprezentační tým, kde jsem v úzkém výběru hráčů pro tento tým. Chtěl bych požádat o příspěvek ve výši 35 000,- na úpravu / vylepšení mého vozíku pro tento sport. Po celou dobu hraji na repasovaném elektrickém vozíku Storm 02. Tento vozík sice vyhovuje mé fyziognomii (výšce, délce končetin, atd…), ale bohužel je nedostatečně vybaven technicky. Pro lepší možnost herní konkurence, jak v Česku, tak v zahraničí, bych chtěl svůj vozík upravit výkonnějšími motory, elektronikou a chlazením. Tyto úpravy mi pomohou s lepší akceleraci, obratností, pohybem na hřišti a zlepšení mých individuálních dovedností, čímž bych se chtěl vyrovnat profesionálním sportovním vozíkům ze zahraničí.

Sport je můj život, díky němu mám spoustu přátel a hlavně skvělých zážitků.

Na mé video se můžete podívat tady: https://www.youtube.com/watch?v=H1lapsvvKjQ

Srdečně děkuji za každou podporu, Stanislav Cimpa

Výtěžek pro Standu se podařilo nasbírat i díky závodům Bike Prague. (www.bike-prague.cz) Děkujeme všem sportovcům, kteří přispěli a vyjádřili tak solidaritu s handicapovaným kolegou!

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.