Logo
Nový vozík pro Jakuba

Nový vozík pro Jakuba

Vozík na míru

Cílová částka:

50 000 Kč

Vybráno: 3 000 Kč
Zbývá 47 000 Kč

Jmenuji se Jakub a jsem z malého města Trhové Sviny. Bydlím s rodiči, mladším bratrem Matějem, a se synem Davidem v rodinném domě. Do mých 16 let byl můj život normální, po základní škole jsem nastoupil na učební obor obráběč kovů.

O prázdninách po prváku jsem se jel projet na nové motorce. Domů jsem se vrátil až po 7 měsících… naboural jsem. Našla mě náhodou paní, která projížděla kolem. Podchlazeného mě do nemocnice přepravil vrtulník. Ráno jsem byl na operaci s páteří v hrudní oblasti. Po 14 dnech na JIPce jsem byl převezen do Brna na spinální jednotku. Nikdo za mnou nesměl, byl Covid. Rehabilitace pokračovala v Luži. Tam jsem zjistil, že lidé jsou na tom hůře než já, a že jsem vlastně dopadl ještě dobře.

V červenci se mi narodil syn David. V říjnu jsem šel domů a začalo předělávání domácnosti a řešení výtahu, protože bydlíme v patře. Školu mi umožnili dodělat na CNC strojích. Osobní život byl také náročný, s přítelkyní jsme se rozešli a čekaly nás soudy o syna. Vše jsme ale nakonec zvládli. 

Loni v květnu se přidala další nepříjemnost. Jednoho rána jsem se probudil a špatně jsem viděl na jedno oko. Když to po týdnu nepřešlo, navštívil jsem lékaře. Verdikt zněl roztroušená skleróza. Nyní si píchám jednou za měsíc injekci, a jsem hlídán lékaři. Další ataky nepřišly a doufám, že už nepřijdou.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Jsou to tři roky od nehody, a já pracuji ve firmě Ultina tady v Trhových Svinech na CNC strojích. Udělal jsem si řidičský průkaz na auto a syna Davídka mám ve své péči. Hraji ping pong za „choďáky“ tady u nás (hrál jsem od 5. třídy), a začal jsem jezdit i na vozíčkářské turnaje. Pro aktivní život potřebuji nový vozík, který mi bude vyroben na míru. 

Rozhodl jsem se pro vozík INDIVIDUAL PLUS naší firmy.

Nemohu si dovolit uhradit celou částku a nemám ani nárok na příspěvek od pojišťovny. Proto Vás tímto žádám o finanční příspěvek.

Za jakoukoliv pomoc budu velmi vděčný.

Jakub

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.